į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Atvirasis darbas su jaunimu » Mokymai, seminarai 2021-2023 m.

______________________________________________________________________________

 

Jaunimo darbuotojų suvažiavimas „JAU DAR'23“
 

                            Rugsėjo 7-8 dienomis Biržuose vyko Šiaurės Rytų Lietuvos AJC/ AJE jaunimo darbuotojų suvažiavimas „JAU DAR'23". Suvažiavime dalyvavo Rokiškio, Kupiškio, Ukmergės, Biržų, Molėtų, Panevėžio AJC/AJE jaunimo darbuotojai, vadovai. Jaunimo centrų atstovai dalinosi gerąja patirtimi, aptarė įdomiausias vykdomas veiklas ir bendradarbiavimo galimybes. Dalyviai lankėsi Sodeliškio dvaro sodyboje, kur dalyvavo „Grūdo kelias“ edukacijoje, aplankė buities muziejų. Po edukacinės susitikimo dalies, jaunimo darbuotojai vyko stiprinti savo sportinius ir komandinius gebėjimus „Montebolo“ turnyre.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-08-11

______________________________________________________________________________

 

 Erasmus+ mokymai „Catch and Sketch Youth Ideas“

 

                           Spalio 10 – 15 dienomis metodininkės Aurelija ir Kristina bei ilgametė savanorė Joana dalyvavo Erasmus+ 5 dienų mokymuose „Catch and Sketch Youth Ideas“, kurie vyko Portugalijoje, Porto mieste. Mokymuose dalyvavo 23 dalyviai iš 7 šalių: Vengrijos, Lietuvos, Bulgarijos, Rumunijos, Turkijos, Portugalijos ir Kroatijos. Pirmąją dieną metodininkės susipažino su eskizų kūrimo, vaizdinio žodyno, specialiųjų efektų pagrindais. Kitą dieną, naudojant vaizdinius šablonus, darbuotojos sukūrė ir pristatė informacinį plakatą apie Rokiškio jaunimo centrą. Trečiąją mokymų dieną vyko „Vaizdinio lobio paieška Porto mieste“, kurio metu dalyviai buvo suskirstyti į 3 komandas. Komandos atlikdamos įvairias užduotis susipažino su miesto istorija, architektūra, aplankė lankomiausias Porto miesto vietas. Ketvirtąją dieną dalyviai mokėsi vaizdinio koučingo paslapčių, kaip parengti vaizdinius projektus ir juos pristatyti. Paskutinę dieną vyko mokymų  refleksija ir įsivertinimas.  Metodininkės grįžo su naujomis kūrybinėmis idėjomis.  

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-17

______________________________________________________________________________

 

Mokymai „Pavydi, reiškia myli? Smurto paauglių santykiuose ABC“!

 

                         Spalio 10 - 11 d. metodininkė Eglė Kurlavičienė kartu su 2 jaunuolėmis dalyvavo Jaunimo reikalų agentūros (JRA) organizuotuose mokymuose „Pavydi, reiškia myli? Smurto paauglių santykiuose ABC“! Vilniuje. Mokymų metu dalyviai diskutavo apie visuomenėje vyraujančius stereotipus apie vyrus ir moteris, aptarė jų panašumus ir skirtumus, diskutavo apie tarpusavio santykius, ryšius, bendruomenės poveikį, gavo atsakymus į rūpimus klausimus. Mokymų metu dalyviai dalinosi patirtimi, gavo naujų žinių ir įžvalgų.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-12

______________________________________________________________________________

 

Mokymai „Activate YOUth for social change”

 

                           Rugsėjo 20-27 dienomis Rokiškio jaunimo centro savanoriai  Miglė, Domantas ir Daivaras dalyvavo ERASMUS+ mokymuose „Activate YOUth for social change”, kurie vyko Plovdivo mieste, Bulgarijoje. Projekte iš viso dalyvavo 27 žmonės iš 9 skirtingų šalių: Lietuvos, Bulgarijos, Ispanijos, Šiaurės Makedonijos, Kipro, Nyderlandų, Rumunijos, Švedijos ir Vengrijos. Veiklų metu dalyviai kalbėjosi apie aktualias problemas jų šalyse, miestuose, drauge ieškojo problemų sprendimų būdų bei metodų kaip pritraukti jaunus žmones būti socialiai atsakingais ir aktyviais visuomenės nariais. Savanoriai  mokėsi kaip  pasitikėti savimi ir savo komanda, sužinojo kaip svarbu yra motyvuoti ne tik žmones, su kuriais dirbi, bet ir save patį. Dalyviai išmoko įvairių būdų kaip galima generuoti idėjas bei problemų sprendimus, patys bandė įsikūnyti į jauno, socialiai neaktyvaus jauno žmogaus vietą, bandydami suprasti, kodėl jaunimui sunku būti aktyviais visuomenėje. Po užsiėmimų vyko tarpkultūriniai vakarai, kurių metu ir lietuviai turėjo progą pristatyti lietuviškas tradicijas, produkciją. Savanoriai Lietuvą pristatė, naudodami protmūšio metodą. Daugiausiai žinantys apie mūsų šalį dalyviai buvo apdovanoti lietuviška atributika. Kitataučiai „apsilankė” Jurgelio Meistrelio dirbtuvėse, linksmai šoko lietuvių liaudies šokius. Jaunimo centro savanoriai apsilankė privačioje mokykloje Plovdivo mieste ir pravedė išmoktus neformalaus ugdymo metodus vietiniam jaunimui. Mokymai buvo naudingi ir įdomūs. Miglė, Domantas ir Daivaras sugrįžo su nauju žinių bagažu, pažintimis bei gera patirtimi. Jei dar neišbandei ERASMUS+ galimybių - būtinai pabandyk!

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G. Vošterytė, 2022-09-29

 

____________________________________________________________________________

 

JRK ir JD tinklo susitikimas

 

                      Kovo 29 d. metodininkės Aurelija Urbonienė ir Jurgita Valaikienė dalyvavo Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame Jaunimo reikalų koordinatorių (JRK) ir jaunimo darbuotojų (JD) tinklo susitikime Kaune. Renginyje buvo pristatytos Europos ir Lietuvos jaunimo metų, Jaunimo politikos naujienos. Vyko pranešimai apie NVO patirtis Ukrainos karo kontekste, rekomendacijos, priimant jaunuolius, kaip dirbti su disleksiją turinčiais žmonėmis. Buvo pristatytas lytiškumo ugdymo gidas. Kavos pertraukų metu iš visos Lietuvos atvykę JRK ir JD diskutavo bendrais, tikslinėms grupėms aktualiais klausimais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-30

 

_____________________________________________________________________________

 

Lytiškumo ugdymo konsultacija

 

                      Sausio 31 d. metodininkės dalyvavo nuotolinėje lytiškumo ugdymo konsultacijoje. Lektorės Lina Januškevičiūtė ir Indrė Maršantaitė supažindino su lytiškumo ugdymo pagrindais, aiškino, kokią įtaką jaunuoliams daro stereotipai ir kaip padėti jų atsisakyti. Atvejų analizės metu metodininkės praktiškai išbandė metodą kaip kalbėtis su jaunuoliu, patiriančiu bendraamžių spaudimą ar esančiu toksiškuose santykiuose. Konsultacijos metu vyko diskusija apie pornografijos įtaką jaunuoliams, apie ribas santykiuose ir kaip jas nubrėžti.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-02-01

_____________________________________________________________________________

 

Tinklo susitikimas

   

                        Lapkričio 9-10 dienomis  vyko jaunimo reikalų koordinatorių, darbuotojų, dirbančių su jaunimu ir mentorių tinklo susitikimas Vilniuje. Susitikimo metu JRD direktorius Jonas Laniauskas pristatė kokie 2021-ieji metai buvo deparatamentui bei paskelbė, kad 2022-ieji metai yra paskelbti Jaunimo ir Savanorystės metais. Dalyviai klausėsi pranešimų apie kritinį mąstymą, jaunimo psichinę sveikatą, žmogaus teisių užtikrinimą šiandienos Lietuvoje, kaip diskutuoti ir kalbėti apie lyčių lygybę. Ypač įdomų pranešimą „Jaunimo subjektyvi gerovė" skaitė  Lietuvos socialinių mokslų centro direktorius B. Gruževskis, vyko diskusija koks jaunas žmogus ugdomas karjerai: perspektyvus ar laimingas. Antrąją susitikimo dieną dalyviai buvo suskirstyti į grupes pagal apskritis, kurios metu buvo planuojami Jaunimo metų renginiai. Po pristatymų apie renginių planus dalyviai susiskirstė į JRK, jaunimo darbuotojų, mentorių darbo grupes. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-11-11

______________________________________________________________________________

 

                     Mokymai „Pavydi, reiškia myli? Smurto paauglių santykiuose ABC“                                       

 

                         Spalio 16-17 dienomis metodininkė Jurgita Valaikienė kartu su lankytojomis Gabija ir Deimante dalyvavo Jaunimo reikalų departamento (JRD) prie SADM organizuotuose mokymuose „Pavydi, reiškia myli? Smurto paauglių santykiuose ABC". Mokymus vedė lektorės Dovilė Masalskienė ir Rugilė Butkevičiūtė. Mokymų metu dalyviai praplėtė žinias apie lyčių nelygybes, sužinojo smurto formas, koks smurtas vyrauja elektroninėje erdvėje. Dirbdami komandose dalyviai ieškojo būdų kaip išvengti smurto apraiškų jaunuolių santykiuose, kaip reaguoti juos atpažinus. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-10-18

 

 

_____________________________________________________________________________

 

         Konferencija „Ugdymas karjerai pokyčių pasaulyje: Patirtys ir iššūkiai“

 

                    Spalio 7 dieną pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė bei metodininkės darbui su jaunimu Renata Baltrūnienė ir Aurelija Urbonienė dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Ugdymas karjerai pokyčių pasaulyje: Patirtys ir iššūkiai“, Vilniuje. Konferencijos metu pristatytas metodinis leidinys jaunimo darbuotojams, vykdantiems ugdymo karjerai veiklas, supažindinta su „Cities of learning“ platforma. Dalyviai klausėsi pranešimų apie lūkesčių skirtumus tarp žengiančių į darbo rinką darbuotojų ir darbdavių. Diskutuota, kodėl jauni žmonės renkasi būti bedarbiais. Kalbėta apie jauno žmogaus patirtį ir kaip skatinti jį kūrybiškumui. Buvo pristatytos metodikos kaip jaunimui elgtis su pinigais bei kaip jaunimo centro erdvės gali tapti pirmąja darboviete ir padėti generuoti lėšas. Renginio pabaigoje vyko diskusija apie tai, kokie yra perspektyvaus jauno žmogaus ugdymo kriterijai.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-10-08

_____________________________________________________________________________

 

Mokymai  „Santykio kūrimas su jaunuoliais išmaniajame darbe su jaunimu“

                         

                  Rugpjūčio 25-27 d. ir rugsėjo 27-29 d. atvirojo darbo su jaunimu metodininkė Rita Kriukelienė  dalyvavo ilgalaikiuose mokymuose „Santykio kūrimas su jaunuoliais išmaniajame darbe su jaunimu“, Daugirdiškėse. Mokymus vedė ilgametis, daug patirties turintis Nerijus Miginis.  Mokymų tikslas: sukurti  sistemines darbo su jaunimu priemones, kurios leistų jaunimo darbuotojams, kokybiškai teikti emocinio palaikymo jaunuoliams paslaugą, vykdant išmanųjį darbą su jaunimu, suteikiant metodines gaires jaunimo darbuotojams santykio kūrimui nuotoliniu būdu. Dalyviai mokymuose supažindinti  su intervencijų įrankiais, metodų kūrimais, individualaus konsultavimo principais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-09-30

_____________________________________________________________________________

 

Suvažiavimas „JAU DAR 2021“

 

                     Rugsėjo 22-23 dienomis Rokiškyje vyko Šiaurės Rytų Lietuvos AJC/ AJE jaunimo darbuotojų suvažiavimas „JAU DAR -2021". Suvažiavime dalyvavo Rokiškio, Kupiškio, Ukmergės, Biržų, Molėtų, Pakruojo, Radviliškio AJC/AJE jaunimo darbuotojai, vadovai. Jaunimo centrų atstovai pristatė įdomiausias metų veiklas, pasidalino gerąja patirtimi, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes. Dalyviai lankėsi Rokiškio krašto muziejuje, kur savo gebėjimus išbandė  piešimo ant stiklo, taškavimo edukacinėse programose. Darbuotojai susipžino su Rokiškio miesto įžymiomis vietomis, lankėsi bažnyčioje. Žiobiškio bendruomenės pirmininkė Aušra Kežutienė parengė orientacinį žaidimą apie rudens lygiadienį. Atlikę teisingai užduots komandos gavo kūrybines užduotis. Antrąją  suvažiavimo dieną dalyviai mokėsi ėjimo su Šiaurietiškomis lazdomis Žiobiškio mišku. Užsiėmimą vedė Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovė Dovilė Černiauskienė. Suvažiavimas buvo užbaigtas refleksija ir vėliavos perdavimu Molėtų atvirojo jaunimo centro atstovams.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-09-24

______________________________________________________________________________

 

Tarptautiniai mokymai Bulgarijoje

 

                   Rugsėjo 7-15 dienomis metodininkės darbui su jaunimu Jurgita Valaikienė, Aurelija Urbonienė ir Renata Baltrūnienė dalyvavo tarptautiniuose Erasmus + mokymuose „Coatching Youth to success“ Varnoje, Bulgarijoje. Mokymuose taip pat dalyvavo grupės iš Kroatijos, Bulgarijos, Turkijos, Rumunijos, Vengrijos ir Portugalijos. Mokymų metu dalyviai, naudodami įvairius metodus susipažino vieni su kitais, tobulino darbo komandoje įgūdžius. Dirbdami porose ir grupėse dalyviai analizavo kas yra koučingas, mokėsi išsikelti/ iškelti tikslus sėkmingam asmenybės tobulėjimui, susipažino su augimo modelio principais, siekiant sėkmingo konsultavimo taikė aktyvaus klausymosi metodus. Daug dėmesio mokymų metu buvo skiriama motyvacijai ir lyderystei. Buvo pristatytos lyderio savybės, supažindinta su „Būti + Daryti = Turėti“ metodu, kurio dėka galima patobulinti lyderio savybes bei motyvuoti save veikti. Grupė, atlikdama užduotis mokėsi laiko planavimo, aiškinosi kaip išvengti atidėliojimo ir kaip tikslingai išnaudoti laiką. Atlikę „Koks esi gyvūnas“ testą, dalyviai išsiaiškino kokios jų asmeninės savybės yra dominuojančios, kaip jas pritaikyti darbe ir kasdieninėje veikloje. Buvo aiškinamasi kaip bendrauti ir bendradarbiauti su kitokiais žmonėmis, siekiant bendrų tikslų.

                                Mokymų metu dalyviams buvo pristatytos  Erasmus +  ir Europos Solidarumo korpuso programos, aptartos tolesnės bendradarbiavimo galimybės. Tarpkultūrinių vakarų metu kiekviena šalis pristatė savo šalį, šalies istoriją, gimtąjį miestą, supažindino su šalies papročiais ir tradicijomis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-09-20

 

______________________________________________________________________________

 

Seminaras „Building friendship between Ukrainian and Lithuanian youth centres“

 

                Liepos 29-30 dienomis metodininkė darbui su jaunimu Jurgita Valaikienė dalyvavo Lietuvos Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Ukrainos Jaunimo ir sporto ministerijos organizuotame nuotoliniame seminare „Building friendship between Ukrainian and Lithuanian youth centres“. Pirmąją seminaro dieną dalyviai susipažino su Lietuvos ir Ukrainos jaunimo politikos sistema, šalių bendradarbiavimo galimybėmis. Pirmos dienos pabaigoje dalyviai, mažose grupėse diskutavo apie darbą su jaunimu, domėjosi šalių jaunimo centrų panašumais ir skirtumais . Antrąją seminaro dieną dalyvių laukė virtualus turas po jaunimo centrus. Visi dalyviai pristatė savo atstovaujamus jaunimo centrus, atsakė į pateiktus klausimus. Seminaro metu buvo užmegzti nauji kontaktai, siekiant tolimesnio bendradarbiavimo su Ukrainos jaunimo centrais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-07-30

_______________________________________________________________________________

 

Atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių tinklo susitikimas

 

                 Gegužės 13 dieną metodininkės darbui su jaunimu dalyvavo nuotoliniame Jaunimo reikalų prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame atvirųjų jaunimo centrų ir erdvių tinklo susitikime. Susitikimo metu buvo įteikti jaunimo darbuotojų sertifikatai. Jis buvo įteiktas ir metodininkei darbui su jaunimu Gitanai Vošterytei. Tinklo susitikimo metu JRD specialistės Eglė Došienė ir Gintarė Stankevičienė pateikė informaciją apie rengiamus konkursus, jų paskelbimo datas, finansavimą ir kitus aktualius klausimus. Susitikimo pranešėjai kalbėjo įvairiomis jaunimo darbuotojams aktualiomis temomis - prevencijos įrankiai, vaikų ir paauglių psichikos sveikatos iššūkiai ir kt. Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros projektų koordinatorė Monika Paulauskaitė pristatė Erasmus + ir ESC programas.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-05-14

______________________________________________________________________________

 

Konferencija „Kaip kalbėtis) su jaunimu apie lytiškumo ugdymą?“

 

                 Balandžio 27 d. metodininkė darbui su jaunimu Jurgita Valaikienė dalyvavo VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros instituto organizuotoje konferencijoje „Kaip kalbėtis) su jaunimu apie lytiškumo ugdymą?“. Konferenciją vedė lytiškumo ugdymo lektorė, mokymų vadovė Lina Januškevičiūtė. Konferencijos metu dalyviai klausėsi paskaitos „Lytiškumo ugdymas šalia, bet dar vis toli?“ bei nagrinėjo kaip saugiai nagrinėti (ne) patogias temas.
 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-04-28

______________________________________________________________________________

 

Konferencija „Kaip kalbėti(s) su jaunimu apie karjeros pasirinkimą?“

 

                 Balandžio 20 d. metodininkė su jaunimu Jurgita Valaikienė dalyvavo konferencijoje „Kaip kalbėti(s) su jaunimu apie karjeros pasirinkimą?“. Konferencijos metu lektorė Edita Mačiulskė akcentavo, kad renkantis profesiją labai svarbu atsižvelgti į širdies ir proto balsą. Lektorius Laurynas Puidokas plačiau pasakojo apie tris žingsnius, kurie yra reikalingi sėkmingam karjeros pasirinkimui. Diskusijos metu dalyviai plačiau diskutavo apie jaunimo karjeros pasirinkimo galimybes.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-04-21

______________________________________________________________________________

 

Mokymų ciklas

 

              Balandžio mėnesį Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ organizavo mokymų ciklą iš 5 dalių. Mokymų metu dalyviai sužinojo apie Europos jaunimo sostinėje vyksiančius renginius, įgijo naujų žinių ir pabendravo su įdomiais pranešėjais. „Kaip pasikrauti motyvacijos?“ Diskusija vykos su Egle Kulikauskaite ir Giedriumi Savicku.  „ Lyderis=Vadovas - nebūtinai!“ -  su Mantu Zakarka ir Mantu Bartusevičiumi. „Svajonių komandos užkulisiai“, „Matyk save iš šono ir nebijok kalbėti“, „Sužinokime daugiau apie DVT“. Mokymuose dalyvavo metodininkė darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, savanorė Gabija Mičelytė, lankytojos Goda Varaneckaitė ir Monika Pilinkutė. 

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-04-15

_______________________________________________________________________________

 

Intervizijos

 

                 Nuo vasario mėnesio metodininkės darbui su jaunimu turi galimybę dalyvauti intervizijose, jaunimo darbuotojų savipagalbos grupių procese. Intervizijų metu darbuotojai gali grupėje dalintis patirtimi, analizuoti atvejus, spręsti kylančius iššūkius ir kt.  Pirmuosius tris susitikimus interviziją lydi supervizoriai Nerijus Juškevičius, Laimonas Ragauskas, Rita Škriadaitė - Vrubliauskė. Supervizoriai turi ilgametę patirtį ir galintys atliepti darbo su jaunimu iššūkius, savanorystės sritis ir kt. Vėliau intervizijų grupės bus paliekamos savieigai, t.y. grupės rinksis savo iniciatyva, norimu dažnumu.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-04-01

______________________________________________________________________________

                            

Mokymai „Mobilusis darbas su jaunimu pradedantiems“

 

                 Kovo 22-23 d. metodininkė mobiliajam darbui su jaunimu Kristina Balčienė dalyvavo nuotoliniuose mokymuose „Mobilusis darbas su jaunimu pradedantiems“. Mokymų metu dalyviai susipažino su mobiliojo darbo su jaunimu tikslais, principais, įgyvendinimo etapais, aptarė praktinius ir organizacinius  aspektus apie darbą su bendruomene, įgyvendinimo etapus bei kokybės užtikrinimą. Mokymus vedė lektorius Nerijus Miginis.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-03-26

_______________________________________________________________________________

 

Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos diskusija „Paauglystės iššūkiai“

 

              Kovo 15 dieną metodininkės su darbui su jaunimu dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo savižudybių ir smurto komisijos organizuotoje diskusijoje „Paauglystės iššūkiai“. Diskusijos metu darbuotojos galėjo giliau pažvelgti į Lietuvoje gyvenančių paauglių situaciją. Diskusijos ir pristatymų metu buvo aiškinamasi, ar Lietuvoje turime pakankamai išvystytą pagalbos paaugliams bei šeimoms, auginančioms paauglius, pagalbos ir paramos sistemą ir kokios pagalbos šiandien, labiausiai, reikia sprendžiant su paauglyste susijusius iššūkius.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-03-16

_____________________________________________________________________________

 

Tinklo susitikimas

 

                Vasario 10 dieną metodininkės darbui su jaunimu dalyvavo nuotoliniame Jaunimo reikalų prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame atvirųjų jaunimo centrų ir edrvių tinklo susitikime. Susitikimo metu P. Godvadas pristatė tyrimo apie AJC/AJE poveikio kriterijaus rezultatus. JRD atstovės G. Stankevičienė ir E. Došienė apžvelgė AJC/AJE situaciją 2020 m., supažindino su 2021 m. metų planu, finansavimo konkursais. Teisininkas A. Jarošenko pristatė pagalbos galimybes jaunuoliams, turintiems problemų dėl skolų. Susitikimo metu jaunimo darbuotojai turėjo galimybę dirbti grupėse bei gauti individualias konsultacijas.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-02-10

____________________________________________________________________________

 

Žmogaus teisių gido pristatymas

 

                     Vasario 3 dieną metodininkė darbui su jaunimu Jurgita Valaikienė dalyvavo Žmogaus teisių gido pristatymo renginyje, kuris vyko google meets platformoje. Susitikimo metu dalyviai susipažino su atnaujintu Žmogaus teisių gidu, sužinojo apie žmogaus teises per konkrečias temas,. Seminaro metu buvo kalbama apie  neapykantos kalbą, kaip ją atpažinti kasdieninėse situacijose.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-02-03

 

_____________________________________________________________________________

 

PO kuratorių įvadiniai mokymai

 

                  Vasario 2 dieną metodininkės darbui su jaunimu Gitana Vošterytė ir Jurgita Valaikienė dalyvavo įvadiniuose priimančiųjų organizacijų (PO) kuratorių mokymuose. Mokymų metu jaunimo darbuotojos pagilino žinias apie  Jaunimo savanoriškos tarnybos programą, PO funkcijas, darbo su savanoriu atsakomybėmis, dokumentais.

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-02-02