į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Atvirasis darbas su jaunimu » Veiklos 2022

______________________________________________________________________________

 

Senųjų Metų palydų vakaras

 

                            Gruodžio 30 dieną gausaus jaunuolių būrio sulaukė neformalių Dj ir savanorių grupių surengtas Senųjų Metų palydų vakaras. Iniciatyvinė grupė paruošusi įvairių kūrybinių, judrių žaidimų, su gera nuotaika, įtraukė publiką į šventinį vakarą. Protui lavinti ir žinioms apie Naujųjų Metų sutikimo tradicijas Lietuvoje ir Europoje pagilinti parengė viktoriną. Nepagailėta saldžių prizų. Į renginį atvyko ir patirtimi pasidalino jaunimo centre užaugę jaunuoliai. Renginį vedė Rokas M. ir Gabija M. Po renginio Dj Adomas, Eimantas ir Astijus su savo stiliaus muzika kvietė pasilinksminti diskotekoje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-01-02

______________________________________________________________________________

 

Savęs pažinimo ir darbo komandoje mokymai

 

                        Gruodžio 16-17 dienomis jaunuoliai dalyvavo savęs pažinimo bei komandos formavimo mokymuose Žiobiškio turistinėje bazėje. Mokymus vedė Miglė bei savanoris Saimonas. Mokymų metu jaunuoliai lavino komandinio darbo įgūdžius, mokėsi dirbti kartu, labiau pažino vieni kitus. Pirmąją mokymų dieną savanoriai skyrė užduotis labiau akcentuojant savęs pažinimą, susikaupimą. Antroji mokymų diena buvo skirta komandinių įgūdžių formavimui. Taikant neformalaus ugdymo metodus jaunuoliai turėjo susitelkti į vieningą užduočių atlikimą. Mokymų pabaigoje jaunuoliai įsivardino savo išmokimus, supratimus apie tai kaip sekėsi atlikti užduotis, kas buvo lengviausia ar sunkiausia dirbant komandoje bei visų mokymų metu.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-12-19

______________________________________________________________________________

 

Išvyka į Vilnių

 

                       Neformali Rokiškio savanorių grupė, įgyvendindama jaunimo iniciatyvų projektą  „Pabudink savyje patriotą II“  gruodžio 5 d. organizavo išvyką į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją. Lietuvos karo akademijoje atsargos karininkas Kęstutis Kairys supažindino su reikalavimais norint studijuoti karo akademijoje, studijų galimybėmis bei studijų tvarka. Šaudymo  užsiėmimo metu jaunuoliai susipažino su naudojamais ginklais, jų ypatybėmis, susipažino su taiklaus šaudymo principais, kuriuos išbandė praktiškai. Ketvirto kurso studentai jaunuoliams aprodė akademines, gyvenamąsias patalpas bei visą lauko teritoriją. Europos informacijos centre EIC darbuotojas papasakojo jaunuoliams apie ES.  Jaunuoliai sužinojo apie Europos Sąjungos istoriją, jos funkcionavimą apie ES tikslus, teikiamas galimybes jauniems žmonėms. Dalyvaudami viktorinoje jaunuoliai pasitikrino žinias bei laimėjo prizų. Jaunuoliai apsilankė atvirąjame jaunimo centre „Bazė“, kuriame susipažino su bendraamžiais, apžiūrėjo patalpas, draugiškai bendraudami leido laiką kartu.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-12-06

______________________________________________________________________________

 

Projektas „Sveikatos dėlionė“

 

                           Jaunuolių psichinei sveikatai stiprinti darbuotojai kartu su jaunuoliais inicijavo projektą „Sveikatos dėlionė“. Projektas buvo teiktas Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektų atrankos konkursui ir finansuotas. Patalpose įrengta pojūčių erdvė: sumontuotas burbulų vamzdis, pakabintas šviesos pluošto baldakimas. Jaunuoliai čia mėgsta atsipalaiduoti, nusiraminti, pasikalbėti. Darbuotojai domėjosi kitose įstaigose įrengtais sensoriniais kambariais, juose vedamais užsiėmimais. Tuo tiklsu, lankėsi J. Keliuočio viešoje bibliotekoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Pandėlio vaikų dienos centre, Plavino mieste, Latvijoje, domėjosi įranga, dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose. Projekto metu jaunuoliai  emocines kompetencijas gilino, tobulino, įgijo naujų vasaros stovyklų-mokymų metu, viktorinose, individulių, grupinių pokalbių metu. Jaunuoliai prisijungė prie nevyriausybinės organizacijos „Jaunimo linija“ organizuotos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“ apšviesdami Jaunimo centro pastatą žalia šviesa, atkreipiant dėmesį į jaunų žmonių psichinę sveikatą ir skatinant ja rūpintis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-12-05

______________________________________________________________________

 

Lytiškumo mokymai

                             

                         Neformali merginų grupė, įgyvendindama Jaunimo iniciatyvų konkursui teiktą ir finansuotą projektą „Atrask stiprybę savyje“, gruodžio 2,3 dienomis kaimo turizmo sodyboje  „Vieversynė“ organizavo lytiškumo mokymus vien merginoms. Mokymų metu, taikant neformalaus ugdymo metodus, buvo analizuojama kas yra lytiškumas, diskriminacija lyties pagrindu, kuo pasižymi sveiki ir žalingi santykiai. Dirbdamos individualiai ir komandose jaunuolės mokėsi pažinti ir vertinti save bei kitus. Merginos grupėse analizavo ir laužė visuomenėje vyraujančius stereotipus apie moteris ir vyrus, aptarė jų panašumus ir skirtumus. Mokymų pabaigoje reflektavo apie naujus išmokimus ir supratimus.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui G. Vošterytė, 2022-12-05 

 

______________________________________________________________________________

 

Tolerancijos dienos simbolis - namas 

 

                      Šių metų Tolerancijos dienos simbolis - namas. Pasirinktas simbolis skirtas aptarti idėją, jog žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabutyje, kur kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje, tačiau kartais žmonių skirtingumas sukelia kitiems pyktį“, – teigiama Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti pranešime. Jaunimo centro lankytojai taip pat paminėjo Toleancijos dieną. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-11-16

 

_____________________________________________________________________________

 

Neatlygintina kraujo donorystė

 

                        Lapkričio 15 d. Nacionalinio kraujo centro Panevėžio skyriaus donorų organizatorė Sigita Vienažindienė jaunuoliams papasakojo apie neatlygintiną kraujo donorystę, parodė filmuką apie kraujo kelią, pristatė Nacionalinio kraujo centro veiklą. Vėliau su jaunuoliais diskutavo apie kraujo tyrimus po donacijos, kraujo grupių paveldimumą, kraujo donorų apdovanojimus ir kt. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-11-16

_____________________________________________________________________________


Sociokultūrinė išvyka 


                               Lapkričio 3 dieną metodininkė Renata su grupe jaunuolių keliavo po Ignalinos, Zarasų, Utenos kraštus. Dalyviai aplankė Krokulės šaltinį, Šeimyniškių atodangą, Konglomerato uolą ir kitus lankytinus objektus. Ignalinos rajone grupė ne tik aplankė įžymias vietas, bet ir dalyvavo Lietuvos kulinarinio paveldo edukacinėje programoje. Jaunuoliai mokėsi kepti šakotį, susipažino su jo atsiradimo istorija. Išvykos pabaigoje visi apsilankė Zarasų jaunimo centre, kur apžiūrėjo patalpas, dalinosi patirtimi. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-11-04

______________________________________________________________________________

 

Helovino vakaras

 

                    Spalio 28 d. keturių merginų iniciatyvinė grupė organizavo halloween’o vakaras. Renginio organizatorės papuošė salę, padarė foto sienelę, paruošė protmūšį ir linksmų žaidimų. Neformali Dj grupė įgarsino renginį, pasirūpino muzika. Po renginio refleksijos jaunuoliai su darbuotojomis įsivardino, kas pavyko, ko išmoko, ką kitą kartą darytų kitaip, kad būtų geriau. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-31

_________________________________________________________________________________

 

Spalio 15 - oji Baltosios lazdelės diena

 

                         Spalio 17 d. tarptautinės Baltosios lazdelės dienos proga  metodininkė Eglė Kurlavičienė jaunuolius supažindino su silpnaregių ir neregių naudojamomis priemonėmis jų gyvenimui palengvinti. Buvo pristatytas silpnaregių bendruomenei rengiamas leidinys. Jaunuoliai galėjo užsidėję tamsius medžiagos akinius įsikūnyti į neregio būseną ir pasivaikščioti su taktilinėmis lazdelėmis. Po pasivaikščiojimo jaunuoliai  reflektavo, kokie jausmai apima, kai negali matyti, vėliau diskutavo apie artimųjų ar draugų su regos sutrikimias gyvenimą, kur galima kreiptis pagalbos.
 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-17

______________________________________________________________________________

 

Jaunuoliai savivaldybėje

 


                            Spalio 12 dieną grupė jaunuolių kartu su metodininke Jurgita Rokiškio rajono savivaldybėje susitiko su Jaunimo Reikalų Koordinatoriumi ir administracijos direktoriumi. Susitikimo metu buvo pristatyta savivaldybės skyrių veikla ir funkcijos, galimybės jaunimui bei diskutuota jaunimui aktualiais klausimais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-13
 

______________________________________________________________________________

 

Akcija ,,Žalia šviesa gyvenimui"


                            Rokiškio jaunimo centro jaunuoliai spalio 10 dieną jungėsi prie „Jaunimo linijos" organizuotos akcijos „Žalia šviesa gyvenimui" žaliai apšviesdami įstaigos langus. Socialiniuose tinkluose įstaigos logotipas spindėjo žalia šviesa. Jaunimas paminėjo Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, diskutavo apie sudėtingą Lietuvos jaunų žmonių psichinę sveikatą, teikė pasiūlymus kaip mažinti savižudybių skaičių. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-10
 

______________________________________________________________________________

 

Savanoriai Rokiškio miesto šventėje


                                  

______________________________________________________________________________

 

Susitikimas Utenoje

 

                      Rugsėjo 16 dieną Rokiškio ir Utenos atvirųjų jaunimo centrų jaunuoliai dalyvavo orientaciniame žygyje „Ju2am per Uteną!“. Orientacinių varžybų metu komandos atliko įvairias užduotis, susijusias su jaunimo politikos formavimu ir įgyvendinimu Utenoje. Jaunuoliai susipažino su reikšmingomis jaunimui miesto vietomis ir organizacijomis. Trys nugalėtojų komandos buvo apdovanotos. Po orientacinių varžybų vyko naktinis pasibuvimas jaunimo centre. Jaunimo darbuotojos jaunuoliams buvo paruošę komandinių užduočių ir kitų iššūkių. Vėliau jaunuoliai patys inicijavo slėpynes tamsoje, žaidė stalo žaidimus, gaminosi naktipiečius, sportavo treniruoklių salėje, bendravo vieni su kitais. Rokiškėmai kitamet žada padaryti analogišką orientacinį žygį savo mieste.

 

 

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-19

______________________________________________________________________________

 

Kas yra probacija? Arba pasirink pataisos pareigūno profesiją

                  

                              Rugsėjo 15 d. jaunimo centre lankėsi  Panevėžio apygardos probacijos tarnybos pareigūnai Rita Dovydė, Edmundas Dovydas, Laura Stulgienė.  Susirinkusiems jaunuoliams jie papasakojo apie Probacijos tarnybos pareigūnų veiklą, jos specifiką, funkcijas, pristatė savo profesiją, vykdomas priemones, atsakė į jaunuolių  klausimus. Jaunuoliai buvo skatinami rinktis pataisos pareigūno profesiją. Pareigūnas Edmundas Dovydas pavėžino jaunuolius probacijos tarnybai skirta mašina Toyota Raw4. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-16

 

______________________________________________________________________________

 

Savanoriai Obelinėse

 

                               Rugsėjo 10 dieną neformalios savanorių grupės narės Gabrielė ir Enrika kartu su jaunimo darbuotojomis Obelių gimnazijos kiemelyje organizavo kūrybines dirbtuves miestelio gyventojams. Vaikai ir suaugusieji piešė ant gelio plokštės, žaidė žaidimus „Jenga“,  „Užimk vietą po parašiutu“, varžėsi mėtydami žiedus.  Savanorės, laisvu metu, dalyvavo kitų organizacijų pristatymuose, vaišinosi grikių koše, žolelių arbata. 

 

Direkotriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-12

 

                                   

 

 

______________________________________________________________________________

 

Vasaros sezono uždarymas

 

                     Rugsėjo 3 dieną Velykalnyje vyko vasaros tinklinio uždarymo varžybos.Vasaros metu išaiškėję 6 stipriausios MIX (mergina+vaikinas) komandos susitiko kovai trečiąjį kartą. Visi komandų žaidėjai demonstravo lygiavertį žaidimą. Ant nugalėtojų I-osios vietos pakylos pelnytai lipo Gerda su Eriku, įveikę visus varžovus ir nepralaimėję nei vienų varžybų. II-osios vietos nugalėtojais tapo Miglė su Margiriu, tik paskutinėje atakoje išplėšę pergalę prieš Austėją su Normantu, kurie liko treti. Sveikiname nugalėtojus! 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-05

_____________________________________________________________________________

 

Savanoriavo

 

                        Rugsėjo 2 d. Rokiškio mamų klubas pakvietė bendruomenių narius, tarp jų ir Rokiškio jaunimo centro darbuotojus ir savanorius,  į dar vienos laisvalaikio erdvės, kurioje įrengtos sūpynės, atidarymą.  Neformalios Rokiškio savanorių grupės merginos mažiesiems organizavo lauko žaidimaus, kartu atsipalaidavo ne tik supantis, bet ir spalvinant mandalas. Daugiau info ČIA.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-09-02

 

 

______________________________________________________________________________

 

Naktinis JC

 

                          Rugpjūčio 29 d. neformali Rokiškio savanorių grupė kvietė jaunuolius į „Naktį jaunimo centre“. Pradžioje, jaunuoliai, pasiskirstę atsakomybėmis, pasigamino tortilijas ir  užkandę nėrė į veiklas. Savanoriai pravedė apšilimo žaidimus. Grupės narių sugalvotos veiklos buvo kiek neįprastos, pvz.: oro ritulio, pool'o turnyrai vyko su specialiais akiniais, įvestos kitokios taisyklės. Jaunuoliai smagiai varžėsi labai labai rimtame protmūšyje, kuris visai nebuvo toks jau rimtas, dalyvavo kitokiuose pasikalbėjimuose su savanore Migle. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-08-30 

 

 
 
 

______________________________________________________________________________

 

„Pabudink savyje patriotą 2“

 

                           Jau antrus metus Rokiškio jaunimo centro neformali savanorių grupė bendradarbiaudama su VšĮ „Jaunimo ministerija“ įgyvendina jaunimo iniciatyvų  projektą „Pabudink savyje patriotą“. Projektą finansuoja Rokiškio rajono savivaldybė.  Projekto partneriai  Rokiškio jaunimo centras, Rokiškio krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) kariai savanoriai, Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (LKP) specialistai. Liepos 14 dieną Rokiškio jaunimo centro  jaunuolių grupė lankėsi LK KPKT Rokiškio poskyryje. Apsilankymo metu jaunuoliai sužinojo apie atliekamas funkcijas, privalomąją karo tarnybą, alternatyvią tarnybą KASP.   Rugpjūčio 26-28 dienomis  neformali savanorių grupė organizavo Rokiškio jaunimo centro jaunuolių grupei trijų dienų sukarintus mokymus –pratybas Žiobiškio turistinėje bazėje. Pratybas vedė Panevėžio regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Rokiškio poskyrio KASP kariai savanoriai.  Pirmąją mokymų dieną kariai savanoriai parodė kariuomenėje naudojamą ekipuotę, pademonstravo šratasvydžio šautuvus, supažindino su ginklo naudojimo taisyklėmis. Mokymų dalyviai gavo kario sausos dienos davinius.  Antroje dienos pusėje vyko šaudymo į taikinius pratybos, savigynos užsiėmimai. Vakare jaunuoliai buvo išskirstyti į du būrius ir gavo  užduotį apsaugoti bazę. Pasiskirstę budėjimo laikus jie saugojo pastatą. Deja, priešo užpuolimo jiems nepavyko išvengti. Negailėdami jėgų jaunuoliai  gynė pastatą bei siekė išlaisvinti į nelaisvę paimtus būrio karius. Antrąją dieną mokymai prasidėjo rikiuote bei mankšta. Kariai savanoriai žygio į mišką metu mokė jaunuolius naudotis kompasu, topografiniu žemėlapiu. Siekiant įtvirtinti topografines žinias suformuoti būriai turėjo paslėpti  dėžę miške, ją užmaskuoti bei  nurodyti kelią taip, kad kiti galėtų rasti. Vakare jaunuoliai turėjo gintis nuo karių savanorių  inicijuojamų užpuolimų bei išvengti pasalų.Trečiąją dieną jaunuoliai mokėsi strateginio planavimo , aiškinosi, kiek svarbus darbas komandoje bei kiekvieno asmens prisidėjimas prie to. Po aptarimo, sutvarkę patalpas jaunuoliai, nors ir pavargę, bet kupini įspūdžių iškeliavo į namus. Mokymų metu jaunuoliai tapo būrio dalimi, buvo atskleistos  jaunuolių stipriosios savybės kaip lyderystė bei bendradarbiavimas, stiprinami darbo komandoje įgūdžiai, fizinė ištvermė, kritinis, strateginis mąstymas. Jaunuoliai išmoko maskuotės meno, kaip rengti pasalas, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, pagilino topografines žinias, susipažino su kario kasdienybe . Sukarintus mokymus-pratybas vedė projekto vykdytojai, kariai – savanoriai Virginijus Jovaišas, Nedas Ketvirtis. Prie jų prisijungė, privalomąją karo tarnybą baigęs, Domantas Susnys.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-08-29

 

______________________________________________________________________________

 

                                          Savęs pažinimo ir komandinių įgūdžių formavimo mokymai

 

                        Rugpjūčio 10-12 dienomis Rokiškio jaunimo centro jaunuoliai kartu su Biržų atviro jaunimo centro jaunuoliais dalyvavo savęs pažinimo ir komandinių įgūdžių formavimo mokymuose Žiobiškio turistinėje bazėje.  Mokymus vedė Biržų AJC vadovės Rebeka P. ir Monika B.  Pirmąją mokymų dieną jaunuoliai susipažino vieni su kitais, bendravo su bendraamžiais, atliko savęs pažinimo užduotis. Antrąją ir trečiąją mokymų dienas, taikant neformalius ugdymo metodus, jaunuoliai mokėsi dirbti komandoje, pasitikėti komandos nariais, kartu įveikti skirtas užduotis. Mokymų pabaigoje jaunuoliai reflektavo kaip sekėsi atlikti užduotis, dirbti komandoje, su kokiais iššūkiais susidūrė ir ką sužinojo apie save.  Jaunuoliai į namus išvyko besidžiaugdami naujomis pažintimis bei kupini teigiamų įspūdžių.

 

Direktoriaus pavaduotoja Gitana Vošterytė, 2022-08-16

_______________________________________________________________________________

 

Atvirųjų jaunimo centrų tinklinio turnyras

 

                          Siekiant bendradarbiauti su kitais Lietuvoje veikiančiais jaunimo centrais rugpjūčio 3 dieną Velykalnyje buvo organizuotas atvirųjų jaunimo centrų tinklinio turnyras. Tinklinio turnyre varžėsi 8 jaunuolių komandos iš Kupiškio, Ukmergės, Pakruojo, Molėtų ir Rokiškio jaunimo centrų. Jas palaikė gausus atvykusių draugų būrys. Pasibaigus turnyrui buvo apdovanotos  nugalėtojų komandos: pirmoji ir antroji vietos atiteko Rokiškio jaunimo centro komandoms, o trečioji vieta- Kupiškio jaunimo centro komandai. Tai buvo ne tik turnyras, bet ir puiki galimybė jaunuoliams iš skirtingų miestų susipažinti, pabendrauti ir pabūti kartu.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė

______________________________________________________________________________

 

Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimas


                          Liepos 23 d. minima Tarptautinė dešrainių diena. Ta proga jaunimas centro kiemelyje surengė dešrainių pikniką. Jaunimo darbuotoja Renata ugdė jaunuolių socialinius įgūdžius: mokė užkurti laužą, pasigaminti dešrainį pagal savo skonį, pavalgius susitvarkyti. Kai kuriems jaunuoliams tai buvo pirma tokia patirtis. Viena jaunuolė pasidžiaugė, kad indus plauna pirmą kartą savo gyvenime

 

Direkotoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-23

______________________________________________________________________________

 

Festivalis „JAUJAU2022“

 

                             Liepos 12 - 13 dienomis į jaunimo festvalį „JAUJAU2022“  susirinko jaunuoliai iš Rokiškio, Molėtų, Širvintų, Kupiškio, Šeduvos, Ramygalos, Radviliškio atvirųjų jaunimo centrų. Ukmergės jaunimo laisvalaikio centro patalpose, šalia esančiame kieme jaunimas aktyviai dalyvavo įvairiose veiklose: žaidė tinklinį, petankę, linksmąjį futbolą, dalyvavo estafetėse, Limbo turnyre, šoko zumbą, kūrė galvajuostes, pakabukus, piešė chna dažais, veikė „fotoŠokas". Vakaro programoje buvo ugnies žonglierių pasirodymas, naktinio filmo peržiūra ir šokiai iki paryčių. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-14

 

______________________________________________________________________________

 

Susitikimas su karininkais


                              Liepos 14 dieną  jaunimas apsilankė Panevėžio regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus  Rokiškio poskyrio informaciniame susitikime. Poskyrio darbuotojas skatino jaunimą pasirinkti kario profesiją, pasakojo apie Lietuvos kariuomenę, privalomąją ir savanorišką tarnybą, rodė filmuotą medžiagą apie pirmąją šauktinio dieną kariuomenėje.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-15

 

______________________________________________________________________________

 

Rokituras po Rokiškį


                       Lietus ir prastas oras neatbaidė neformalios savanorių grupės jaunuolių Samantos, Vytauto, Godos ir Gabijos, pavadinusių savo komandą ,,Miliūnų vaikai" gegužės 28-29 dienomis išbandyti save pažintiniame - orientaciniame žaidime ,,Rokituras 2022! VasarOK su Kalėda". Dvi dienas trukusiame žaidime jaunimui teko atrasti Rokiškio rajone esančius objektus, spręsti galvosūkius, atlikti įvairias užduotis. Komandai sekėsi nelengvai, tačiau tikslas buvo ne laimėti, o sužinoti, pamatyti, patirti ir pasidalinti įspūdžiais su kitais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-30


 

______________________________________________________________________________

 

Bendradarbiavimas su socialiniais partneriais


                           Gegužės 10 dieną dvi aplankytos įstaigos stipriai paveikė jaunuolių jausmus ir mintis. Rokiškio rajono policijos komisariate vyko informacinis susitikimas, kurio metu bendruomenės pareigūnas aprodė jaunuoliams renovuotas įstaigos patalpas, supažindino su policininko profesija, darbo specifika. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai, Atvirų durų dienos metu, priėmė jaunimą į svečius, konsultavo vaiko teisių klausimais, supažindino su tarnybos veiklos tikslais  ir atliekamomis funkcijomis. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-11

 

______________________________________________________________________________

 

Protmūšis „Sveikatos superherojai“

 

                           Gegužės 10 dieną jaunimo centre vyko Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro organizuoto protmūšio „Sveikatos superherojai" I -asis etapas. 6 komandos varžėsi dėl pagrindinio prizo: nemokamo dalyvavimo renginyje „Comic Con Baltics" Vilniuje. Protmūšį laimėjo merginų komanda „Špinatų shotukai", surinkusi didžiausią taškų skaičių. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-11

______________________________________________________________________________

 

Savanoriavimas Velykalnio bendruomenės renginiuose

 

                          Jau kelerius metus Jaunimo centro jaunuolius sieja graži draugystė su Velykalnio bendruomene. Jaunimas savanoriauja ne tik gražindamas bendruomenės erdves, bet ir prisidėdamas prie Velykalnyje vykstančių renginių. Populiariausi jaunimo tarpe vykstantys renginiai - paplūdimio tinklinio turnyrai. Gegužės 27 d., birželio11 d., 12 d. ir 23 dienomis vykusiuose paplūdimio tinklinio turnyruose centro jaunimą galima buvo išvysti ne tik žaidžiant tinklinį aikštelėse, skaičiuojant rezultatus sekretoriate, teisėjaujant varžyboms, bet ir prie didžėjų pulto. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-06-27

 

______________________________________________________________________________

 

Sveikatingumo stovykla 

 

                         Bendradarbiaujant su Rokiškio visuomenės sveikatos biuru, gegužės 27-29 d., birželio 10-12 dienomis 20 jaunuolių  buvo suteikta galimybė dalyvauti projekto „Sveikas ir išmanus jaunimas“ sveikatingumo stovykloje prie Rubikių ežero. Kartu su Rokiškio jaunimu stovykloje dalyvavo 40 jaunuolių iš Panevėžio ir Kaišiadorių rajonų. Dalyviai buvo supažindinti su sveikos mitybos įtaka gerai savijautai, fizinio aktyvumo svarba jauno organizmo vystymuisi ir psichinei sveikatai, dailės terapijos metu kūrė ir stiprino ryšį su savo vidiniu „aš“, didino fizinį aktyvumą dalyvaudami mankštoje, estafetėse, šiaurietiško ėjimo žygyje. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-06-13

______________________________________________________________________________

 

Jaunimo apdovanojimai „Cibulinė2022“

 

                       Gegužės 6 d., neformalios savanorių grupės iniciatyva, įvyko jaunimo apdovanojimų ceremonija „Cibulinė2022“. Savanorė Samanta, kartu su grupe, sugalvojo nominacijas, parašė scenarijų ir parengė skaidres. Kiti jaunuoliai buvo įtraukti puošiant salę, paruošiant foto sienelę, suvenyrinius cibulius. Renginį pirmą kartą vedė Gabija ir Nedas, įgarsino nauji neformalios Dj grupės nariai Astijus, Paulius. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-09

 

______________________________________________________________________________

 

Akcija „Darom2022“

 

                         Balandžio 30 d. jaunuoliai kartu su darbuotojomis Aurelija ir Gitana bei medžiotoju Juozu Davainiu padirbėjo klubo „Alseta“ medžioklės plotuose. Bedirbant buvo įdomių diskusijų, džiaugsmų, pasidalinimų, geros nuotaikos ir jaunatviškos energijos. Jaunimas pavasario akcijoje Darom dalyvauja nuo 2010 m. ir vis dar randa ką daryti. Radinių būta įvairių: maišelių, butelių, batų, padangų, lėlių, televizoriaus monitorių ir kt. Po naudingo darbo jaunuoliai patys išsikepė lašinių su kiaušiniene ir pailsėjo  medžiotojų namelyje.  Medžiotojas Juozas visiems dirbusiems padovanojo kepures.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-02

______________________________________________________________________________

 

2022 m.  - Lietuvos ir Europos jaunimo metai

 

                          2022- ieji - Lietuvos bei Europos jaunimo metai! Balandžio 29-ąją metodininkė Jurgita su lankytoja Goda kartu su Rokiškio rajono delegacija dalyvavo jaunimo metų atidarymo renginyje Vilniuje. Renginio metu dalyviai susipažino su jaunimo galimybėmis Lietuvoje ir Europoje, stebėjo Lietuvos jaunimo sostinės titulo perdavimo ceremoniją Klaipėda - Marijampolei. Jaunimo metų atidarymo renginyje vyko  įdomių Lietuvos asmenybių diskusija apie tai, ką jiems reiškė ar reiškia būti jaunais. Renginio metu koncertavo jaunimo grupės ,,Kvarta“,  „Alterlucid“, „Bloom“, „Dievaži“ ir viena iš populiariausių Lietuvos grupių  „8 Kambarys“.

 

Direkotoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-02

______________________________________________________________________________

 

Atvirų durų dienos Rokiškio profesinio mokymo centre

 

                       Balandžio 27 dieną jaunuolių grupė dalyvavo atvirų durų dienoje Rokiškio profesinio mokymo centre. Mokyklos socialinė pedagogė aprodė mokyklos patalpas, supažindino su mokyklos vizija ir tikslais, profesinio mokymo programomis, praktikomis, stažuotėmis užsienyje, įsidarbinimo galimybėmis. Čia jaunuoliui sudaromos visos sąlygos susipažinti, tobulėti, patirti, keliauti. Profesijų mokytojai leido jaunuoliams „pasimatuoti“ paklausias specialybes.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-28

_____________________________________________________________________________

 

Nacionalinis miškasodis


                     Miškasodis-vienas gražiausių darbų, įprasminančių žmogaus meilę gamtai. Balandžio 23 dieną centro jaunimas dalyvavo nacionaliniame miškasodyje Rokiškio miškų urėdijos Sėlynės girininkijos Raisto miško kirtavietėje. Pavasarinėje miškasodžio talkoje jaunimas sodino ąžuoliukus. Visiems talkininkams buvo įteiktos padėkos ir lankstinukai, nuoširdžiai padėkota už gerą darbą. Po talkos visi susėdome pasivaišinti prie bendro stalo. Apie tai rašoma Gimtasis Rokiškis 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-25 

____________________________________________________________________________

 

Išvyka po Lietuvos jaunimo centrus 

 

                         Balandžio 20 – 21 dienomis metodininkė Rita su jaunuolių grupe vyko į turne po jaunimo centrus. Per dvi dienas buvo aplankyti Kelmės, Šiaulių, Radviliškio ir Panevėžio atvirieji jaunimo centrai bei Linkuvos vaikų ir jaunimo užimtumo centro atviroji jaunimo erdvė. Turne metu buvo apžiūrėtos erdvės, pasidalinta patirtimi, idėjomis. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-22

______________________________________________________________________________

 

Orientacinis žygis Apūniškio miške

 

                          Balandžio 21 dieną jaunimo centro lankytojai leidosi į žygį pėsčiomis. Centro savanoris Nedas K. Apūniškio miške vedė jaunimui mokymus. Jaunuoliai buvo supažindinti su topografine liniuote, žemėlapiais, išmokyti orientuotis miške. Orientacinių varžybų metu, suskirstyti į komandas, jaunuoliai pagal duotas kordinates turėjo surasti tam tikrus taškus. Po mokymų jaunuolių laukė piknikas.

 

Direkotriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-22

______________________________________________________________________________

 

 Juozo Keliuočio bibliotekoje           

     

                      Balandžio  8 d. jaunuoliai aplankė Rokiškio Juozo Keliuočio viešąją biblioteką. Darbuotoja  supažindino su atnaujintomis erdvėmis, pastato istorija.  Didelį įspūdį jaunuoliams paliko vinilinių plokštelių grotuvas. Jie klausėsi „The Beatles“ atliekamo vinilo singlo. Bibliotekininkė supažindino su  esamomis storiausiomis, mažiausiomis, didžiausiomis knygomis, papasakojo Brailio rašto istoriją ir mokė išbandyti. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-11

 

 

______________________________________________________________________________

 

Stalo teniso turnyras

 

                             Balandžio 7 d. vyko stalo teniso turnyras, skirtas Pasaulinės sveikatos dienai. Turnyre savo jėgas išbandė 20 jaunuolių. Sveikiname nugalėtojus: III-oji vieta- Nojus K., II-oji vieta - Ernestas B., I-oji vieta - Ernestas D. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-08

 

______________________________________________________________________________

 

Stalo žaidimo „Exit“ popietė

 

                          Balandžio pirmąją savaitę jaunimo centro savanorės Samantos Juodelytės iniciatyva buvo suorganizuotas  stalo žaidimas  „Exit iš apleistos trobelės“. Jaunuoliai susiskirstė į penkias komandas ir keliavo per galvosūkiais apipintus kambarius. Žaidimas kėlė daug ginčų, komandinio bendravimo ir bendradarbiavimo, stebėjimo, loginio mąstymo, strateginio pajėgumo.  Visos komandos sėkmingai išsprendė galvosūkį ir per tris valandas pabėgo iš apleistos trobelės.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-04-04

 

 

______________________________________________________________________________

 

Šiaurietiškas ėjimas

 

                           Kovo 23 d. jaunuoliai kartu su Rokiškio Visuomenės sveikatos biuro (VSB) specialiste Laimute Narbutiene išbandė ėjimą su šiaurietiškomis lazdomis. VSB specialistė supažindino jaunuolius su šiaurietiško ėjimo technika, pamokė kaip taisyklingai vaikščioti, papasakojo apie judėjimo naudą mūsų kūnui.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-23

 

_____________________________________________________________________________

 

Akcija „Mėlyna – geltona“

 

                        Kovo 1-ą dieną Rokiškio jaunimo centro savanorių grupė organizavo mini solidarumo su Ukraina akciją „Mėlyna - geltona“. Nepriklausomybės aikštėje jaunuoliai papuošė augančias tujas mėlynomis ir geltonimis juostelėmis. Prie akcijos prisijungė Rokiškio jaunimo reikalų koordinatorius, jaunimo centro lankytojai bei dailės mokyklos mokiniai. Džiaugiamės, kad akcijoje dalyvavo ir visuomenės nariai.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-02

 

______________________________________________________________________________

 

Užgavėnės

 

                         Užgavėnės – tai žiemos išlydėjimo ir pavasario sutikimo šventė. Vasario paskutinę savaitę jaunuoliai ruošėsi Užgavėnių šventei. Kūrybingai ir išradingai gaminosi kaukes, kūrė pagrindinį šventės atributą Morę. Kovo 1 d. maišė tešlą, kepė ir valgė pačius skaniausius Užgavėnių blynus. Paskanauti jaunuolių keptų blynų ir aptarti šventės tradicijų atvyko Rokiškio jaunimo reikalų koordinatorius.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-03-02

_____________________________________________________________________________

 

Mokymai „Emocinis intelektas“

 

                        Sausio 22 dieną grupė jaunuolių dalyvavo mokymuose „Emocinis intelektas - kas tai?“.  Pirmoje mokymų dalyje, taikant neformalaus ugdymo metodus, jaunuoliai labiau pažino vieni kitus, išsakė savo lūkesčius ir baimes, žaidė komandos formavimo žaidimus. Antroje mokymų dalyje dalyviai aiškinosi, kas yra emocinis intelektas, mokėsi atpažinti emocijas ir jas reikšti. Praktinių užduočių metu jaunuoliai susipažino su emociniu disku, aiškinosi kuo empatija skiriasi nuo užuojautos, reflektavo bei dalinosi įspūdžiais.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-24

______________________________________________________________________________

 

Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

 

                         Pilietinėje akcijoje  ,,Atmintis gyva, nes liudija" jaunimo centro languose sužibo vienybės ir atminimo žvakutės. Laisvės gynėjų dieną jaunuoliai dalyvavo viktorinoje "Sausio 13-ąją prisimenant". Viktorinos nugalėtojai Indrė, Vitalija ir Agnius buvo apdovanoti simboliškomis dovanėlėmis, o visiems dalyviams buvo įteiktos kūrybinių dirbtuvių metu jaunuolių gamintos vėliavėlės su neužmirštuolėmis.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-14

______________________________________________________________________________

 

Žiemos žaidimas „Aisštokas“

 

                           Sausio 6 d. jaunimo centro lankytojai Rokiškio ledo arenoje išbandė vis labiau populiarėjantį žiemos žaidimą  Aisštoką (bavarišką akmenslydį).  Susipažinę su žaidimo taisyklėmis ir inventoriumi susiskirstė į dvi komandas ir sužaidė keletą rungčių. Jaunuoliai aktyviai ir smagiai praleido laisvalaikį, patyrė daug gerų emocijų ir įspūdžių.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-07