į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Eurodesk jaunimo informavimas ir konsultavimas

______________________________________________________________________________

 

Informaciniai renginiai Tūbelio progimnazijoje

 

                            Kovo 6, 13  dienomis direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė ir jaunimo darbuotoja Jurgita Valaikienė susitiko su Juozo Tūbelio progimnazijos 7 - 8 klasių mokiniais. Mokiniai buvo informuoti apie Dailės mokyklą, būrelius, atvirojo ir mobiliojo darbo su jaunimu, Eurodesk Lietuva regioninio partnerio, Jaunimo informavimo ir konsultavimo taško veiklas. Po pristatymo mokiniai išbandė komandinių įgūdžių ugdymo žaidimus, kurių metu labiau pažino vieni kitus, pasidžiaugė bendryste, naujais atradimais apie klasės draugus. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-03-14

_______________________________________________________________________

 

Susitikimai su klasių auklėtojais

 

                           Kovo- balandžio mėnesį direktorė Inga Vagonė ir pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė susitiko su Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto Gimnazija Romuvos ir Senųjų rūmų padalinių klasių auklėtojais. Vadovės pristatė jaunimo centre veikiančią Dailės mokyklą, būrelius, atvirąjį ir mobilųjį darbą su jaunimu, Eurodesk Lietuva regioninio partnerio, Jaunimo informavimo ir konsultavimo taško veiklas, pateikė pasiūlymus klasės valandėlėms, kvietė apsilankyti, pamatyti ir išbandyti. 

 

Direkotriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2023-04-04 

______________________________________________________________________________

 

Jaunimo mainų programa „FLEX“


                           „Time to move“– viena svarbiausių Eurodesk informacinio tinklo kampanijų, kurios metu jauni žmonės yra skatinami domėtis studijomis, savanoryste ir praktikos galimybėmis užsienyje bei atrasti tinkamiausią programą jų asmeniniam tobulėjimui. Spalio 4 dieną J. Tumo - Vaižganto gimnazijos Romuvos ir Senųjų rūmų padaliniuose vyko Rokiškio jaunimo centro ir FLEX - mainų programos pristatymas 9-10 kl. mokiniams. Programa suteikia galimybę gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2023-2024 mokslo metais. Kampanijos metu informuota apie 150 mokinių. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-10-04
 

______________________________________________________________________________

 

Informacinis renginys apie Eurodesk ir savanorystės galimybes

 

                            Liepos 25 dieną Žiobiškio turistinėje bazėje apsilankė Eurodesk atstovė regione Renata su metodininke Aurelija. Stovyklautojai buvo supažindinti su Europos jaunimo informacijos tinklu Eurodesk, portalo ir žurnalo jaunimui „Žinau viską“ temomis ir naujienomis, savanorystės galimybėmis Lietuvoje, užsienyje. Po pristatymo jaunuoliai varžėsi žaidime „Laužyk stereotipus - savanoriauk“.  

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-07-25

______________________________________________________________________________

 

Informacinis renginys Žiobiškio turistinėje bazėje

 

                          Birželio 28 d. regioninio Eurodesk regioninio partnerio Rokiškyje atstovė Gitana V. Žiobiškio turistinėje bazėje stovyklautojams vedė informacinį renginį apie savanorystės galimybes. Renginio metu buvo parodytas Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) savanorių Auksės ir Vaivos sukurtas filmukas. Savanorės papasakojo apie savo patirtį savanoriaujant, gautą naudą, kvietė savanoriauti pagal JST programą. Po filmuko dalyviai buvo suskirstyti komandomis ir varžėsi žaidime „Laužyk stereotipus, savanoriauk“. Stovyklautojai sužinojo, kada švenčiama savanorių tarptautinė diena, ką apibrėžia Savanoriškos veiklos  įstatymas, kada jis priimtas ir kitos naudingos informacijos. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-06-29

______________________________________________________________________________

 

Informacinis renginys Obelių gimnazijos stovykloje

 

                      Birželio 21 dieną Obelių gimnazijos organizuotoje stovykloje Eurodesk regioninio partnerio Rokiškyje  atstovės Renata ir Gitana pravedė informacinį renginį „Laužyk stereotipus, savanoriauk". Stovyklautojai sužinojo apie savanorystės galimybes, jaunimo centro veiklas, varžėsi protmūšyje ir patyrė gerų emocijų.

 

Direkotriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-06-22

______________________________________________________________________________

 

Vizitacija


                                 Gegužės 24 dieną Rokiškio jaunimo centre svečiavosi jaunimo informacijos tinklo Eurodesk Lietuva regioninių partnerių ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos atstovai. Eurodesk Lietuva atstovės Rokiškyje Renata B. ir Gitana V. su svečiais kalbėjo jaunimo mobilumo temomis, Eurodesk teikiamų paslaugų prieinamumu, pasidalino įvykusių renginių akimirkomis, aptarė tolimesnio bendradarbiavimo prioritetus. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-05-24
 

____________________________________________________________________________

 

Gerųjų patirčių pasidalinimo virtualaus susitikimas

 

                            Sausio 28 d. darbuotojos Gitana Vošterytė ir Renata Baltrūnienė dalyvavo Eurodesk Lietuva regioninių partnerių Gerųjų patirčių pasidalinimo virtualiame susitikime. Vyko pasidalinimo gerąja patirtimi pristatymai. Pokalbių kambariuose buvo galimybė  pasidalinti iššūkiais, problemomis, pasiekimais. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-28

 

 

_____________________________________________________________________________

 

Vizitacija

 

           Sausio 26 d. jaunimo centre virtualiai lankėsi Eurodesk Lietuva regioninių reikalų koordinatorė Martyna Puodžiūtė. Vizitacijoje dalyvavo Gitana Vošterytė ir Renata Baltrūnienė. Susitikimo metu buvo aptarti einamieji dalykai, metų planai, išsakyti lūkesčiai, aptartas vieni kitų indėlis į tinklą, numatytos gairės kaip gerinti veiklą savo regione. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2022-01-26

_____________________________________________________________________________

 

„Time to move“. Prie skaitmeninio amžiaus pristaikiusi Europa ir vartotojų teisės

 

                               Spalio 22 d. Jaunimo Europos komandos (JEK) narė Rugilė Balčiūnaitė kampanijos „Time to move“ metu skaitė pranešimą apie ES piliečių vartotojų teises, informavo kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose. Grįžtamajam ryšiui, išgirstos informacijos įtvirtinimui JEK narė sukūrė Kahoot. Renginyje dalyvavo 26 jaunuoliai. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-10-25

______________________________________________________________________________

 

Jaunimo mainai JAV su FLEX programa 

 

                              Jaunimo mainai padeda ne tik praktikuoti užsienio kalbą – jų metu patirti nuotykiai tampa pačiais įsimintiniausiais, o sutikti žmonės – draugais visam gyvenimui. Spalio 14 d. Eurodesk kampanijos „Time to move“ metu „FLEX Lithuania“  alumni Elena per Zoom platformą pristatė galimybę išvykti pagal FLEX programą net už Atlanto! Susitikimo su metu renginio dalyviai ne tik sužinojo, kaip pildyti paraišką, kokių dokumentų reikia, bet ir išgirdo bendraamžių patirtį, kurie išvyko į mainus, sugrįžo ir papasakojo savo nuotykius! „FLEX“ programą Lietuvoje įgyvendina JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-10-15 

 

______________________________________________________________________________

 

Eurodesk kampanija „Time to move“

 

                                 Visą spalio mėnesį vyks Eurodesk kampanija „Time to move“. Jaunimo centro renginių  grafikas: spalio 14 d. - FLEX programa, spalio 18 - 29 d. - žaidimas „Nuotykiai Berlyne“, spalio 22 d. - JEK pranešimas „Prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusi Europa ir vartotojų teisės“. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-10-01

______________________________________________________________________________

 

Nacionalinis JIK darbuotojų susitikimas 

 

                           Rugpjūčio 18 -19 dienomis, nuotoliniu būdu Zoom platformoje, vyko nacionalinis jaunimo informavimo ir konsultavimo darbuotojų susitikimas. Susitikimą moderavo Lijot Jaunimo informavimo ir konsultavimo paslaugų koordinatorė Emilija Jarošaitė. Apie JIK veiklos viešinimą ir konsultacijų teikimą naudingų praktinių patarimų pasiūlė Eurodesk AISBL prezidentė Ingrida Jotkaitė. Tarptautinių reikalų koordinatorė Vilija Milčiūtė darė pranešimą apie ES jaunimo dialogą, pristatė Jaunimo biuro teikiamas galimybes jaunimui. Lektoriai atsakė į dalyvių užduotus klausimus, paaiškino kuo skiriasi ir kuo panaši  Eurodesk regioninių partnerių ir JIK veikla. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-08-20

______________________________________________________________________________

 

Kas laimės milijoną „Laužyk stereotipus - savanoriauk“ ?

 

                                   Rugpjūčio 9 dieną, Kupiškio ir Rokiškio jaunimo centrų lankytojų susitikimo metu, vyko informacinis žaidimas „Kas laimės milijoną? Laužyk stereotipus - savanoriauk“. Jaunimas įdomiu ir patraukliu būdu sužinojo apie savanorystės teikiamas galimybes. Informuoti 22 jaunuoliai. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Gitana Vošterytė, 2021-08-09

_____________________________________________________________________________

 

Eurodesk regioninių partnerių susitikimas

 

                                 Balandžio 7 d. online vyko Eurodesk regioninių partnerių susitikimas. Susitikimo metu vyko diskusija tarp naujųjų ir senųjų partneriais. Metodininkė Gitana Vošterytė dalinosi patirtimi, kokias Eurodesk veiklas vykdė tiek karantino metu, tiek ne. Šio diskusijos tikslas, kad naujieji partneriai geriau suprastų, kokias veiklas jie gali daryti, kaip prie vienų veiklų įtraukti ir Eurodesk veiklas, kaip bendrauti su jaunimu, jį pasiekti ir pan. 

 

Metodininkė Gitana Vošterytė, 2021-04-07

_________________________________________________________________________________________________

                                                                   

                                                          Informacinis renginys

                            Kovo 25 dieną online vyko informacinis renginys „Eurodesk suteikia galimybes". Jaunimo darbuotoja Renata pristatė Eurodesk tinklą, savanorystės, programos „Europos solidarumo korpusas“ teikiamas galimybes, supažindino su portalo „Žinau viską“ teikiama informacija. Su informacija susipažino 67 jaunuoliai. 

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-03-26

_________________________________________________________________________________________________

Eurodesk Lietuva regioninių reikalų koordinatorės vizitacija 
 

                                 Vasario 3 d. Rokiškio jaunimo centre online lankėsi Eurodesk Lietuva regioninių reikalų koordinatorė Viktorija Zujūtė. Susitikime dalyvavo metodininkės darbui su jaunimu Gitana Vošterytė ir Renata Baltrūnienė. Vizito metu buvo aptarti 2020 m. veiklos rezultatai, sėkmės ir nesėkmės, numatyti žingsniai, veiksmai kokybiškoms jaunimo informavimo, konsultavimo paslaugoms teikti. 

 

Direktoriaus pavaduotoja darbui su jaunimu Gitana Vošterytė, 2021-02-03

 

 


 

_________________________________________________________________________________________________

       
                              Nuo 2013 m. jaunimo centre veikia Eurodesk Lietuva informavimo ir konsultavimo taškas. Taškas yra dalis Europos jaunimo informacijos tinklo, kuris veikia 34 Europos šalyse ir teikia išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui apie mobilumą (studijas, stažuotes, darbą ir savanorystę) tiek Lietuvoje, tiek Europoje, apie jaunuolių teises, laisvalaikio galimybes, socialinius iššūkius, finansinį raštingumą, sveikatą bei psichologinę pagalbą.