į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Kultūros pasas » Lietuviškos keramikos tradicija - švilpynė

Edukacija „Lietuviškos keramikos tradicija – švilpynė“

 

Užsiėmimo metu dalyviai susipažins su keramikos pradžiamoksliu – pažins medžiagą, įrankius, plastinės raiškos būdus, aptars keramikos funkcijas bei raidos istoriją. Praktinė užsiėmimo dalis, gaminant molio švilpynę, sudarys sąlygas dalyviams būti unikaliais-leis kelti ir įgyvendinti savo idėjas, pasirenkant kūrybinio darbelio formas, proporcijas ir dekorą. O taip pat skatins pasirinkti priemones, raiškos būdus pageidaujamam rezultatui įgyvendinti. Švilpynių lipdytojai be skulptūrinės figūrėlės išraiškos bus supažindinti su švilpimo mechanizmo įtaisymo molinėje figūrėlėje eiga. Užsiėmimo pabaigoje autoriai pristatys savo darbus, vyks sukurtų kūrybinių darbų parodėlė, apibendrinami kūrybiniai rezultatai. Užsiėmimo metu sukurti keramikos dirbiniai vėliau išdžiovinami, išdegami, gali būti glazūruojami - tokiu būdu dalyviai supažindinami su visu keramikos kūrybinio darbo procesu, kurio pabaigoje gali paimti į rankas savo pastangomis sukurtą dirbinį.

Užsiėmimo turinys kviečia iš arti pažinti mūsų kultūrą, tautinį identitetą, kultūrinį paveldą bei skatina jo išsaugojimą, perdavimą ateinančioms kartoms. Programos turinys lengvai pritaikomas prie mokinių amžiaus grupės ypatumų ar specialiųjų individualiųjų poreikių.

Edukacijos tikslas: supažindinti su keramikos pradžiamoksliu, skatinant domėtis šia meninės veiklos sritimi.

Uždaviniai:

1. Plėsti dalyvių kultūrinį akiratį.

2. Skatinti etninę ir estetinę savimonę.

3. Suteikti galimybę meninei saviraiškai ir kūrybai.

Dalyviai:

Mokinių amžiaus grupė: 1-5 kl. mokiniai

Galimas mokinių skaičius : 10-20

Paslaugos trukmė: 90 min.

Paslaugos kaina vienam mokiniui: 3,00 € , Kultūros paso paslauga - 3,00 € . Užsisakyti galite per Kultūrinės edukacijos sistemą REGISTRACIJA