į pradžią turinys susisiekite  
Naujienos

 

 

     2018 m. liepos 18 d.  Rokiškio jaunimo centre vyks 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos projekto „Socialinių paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas Vidurio Baltijos regione“  Nr. LLI-317  seminaras. Jame dalyvaus 5 Latvijos ir 3 Lietuvos savivaldybių atstovai, iš viso 31 dalyvis.

Seminaro darbotvarkė:

 

10.00 Registracija

 

10.30  Seminaro atidarymas. Svečių sveikinimo kalbos. 

 

10.45-12.45 Darbas su socialinės rizikos grupės vaikais ir jaunimu Rokiškio jaunimo centre.

 

13.00  Pietūs

 

13.45-15.00 Socialinių paslaugų teikėjai ir jų darbo metodai Rokiškio rajone.

 

15.30- 17.00 Socialinių paslaugų galimybės Skemų globos namuose.

 


 

Vaikų vasaros stovykla Salose

 

2018 m. birželio 18–22 d. VšĮ Rokiškio jaunimo centras organizavo vaikų vasaros stovyklą Salose, Rokiškio r. Stovykla finansuojama Rokiškio r. savivaldybės ir tėvų lėšomis.

Stovyklautojai įsikūrė Salų dvare. Vaikai stovykloje užsiėmė įvairiomis kūrybinėmis, meninėmis, technologinėmis veiklomis. Per edukacines programas, kurias vedė Turizmo centro edukatoriai, stovyklautojai išmėgino molio žiedimą, gaminosi iš medžio tarškynę. Vaikai mokėsi dirbti komandomis, bendradarbiauti, gerbti ir pasitikėti vieni kitais. Per vakaro renginius vaikai pasitelkdavo savo sumanumą, vaidybos, kūrybos gebėjimus. Stovyklos metu vaikai įgijo naujų draugų, patyrė naujų įspūdžių bei turiningai praleido laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-06-22


Dieninė vaikų vasaros stovykla

 

2018 m. birželio 11–15 d. Rokiškio jaunimo centre vyko vaikų vasaros dienos stovykla, į kurią susirinko 30 vaikų. Stovykla  finansuojama Rokiškio r. savivaldybės lėšomis. Vaikams buvo pasiūlyta įvairiausių veiklų. Stovyklautojai dirbo kūrybinėse dirbtuvėse: gamino iš medžio, vėrė karoliukus, konstravo robotus, tapė ant vandens ir kt. Kiekvieną dieną vaikai leido laiką gamtoje, žaidė žaidimus, ieškojo paslėpto lobio, sportavo, žvejojo. Stovykloje lankėsi svečiai. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento, Rokiško r. agentūros atstovai vaikams pasakojo apie gamtos puoselėjimą ir saugojimą, mokė žvejoti ir apdovanojo geriausią žvejotoją. Visuomenės sveikatos biuro atstovė stovyklautojams vedė protmūšį, pasakojo apie sveikatą, jos stiprinimą. Paskutinę stovyklos dieną stovyklautojai vyko į Dusetas. Ten aplankė Sartų regioninio parko lankytojų centro ekspoziciją, skulptūrų parką. Vėliau vaikai maudėsi Sartų ežere, linksmai leido laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-06-18


Personalinė darbų paroda

 

2018 m. gegužės 16 d. VšĮ Rokiškio jaunimo centre vyko dailės mokyklos mokinės Emilijos asmeninės darbų parodos atidarymas. Darbai bus eksponuojami gegužės–birželio mėnesiais. Kviečiame į Rokiškio jaunimo centrą apžiūrėti parodą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-05-18


Edukacinės programos

 

2018 m. gegužės mėn. VšĮ Rokiškio jaunimo centre vyko edukacinės programos. Lankėsi  Senamiesčio progimnazijos ir Juozo Tūbelio progimnazijos mokiniai. Vaikai išbandė įvairias technologijas: gamino darbelius iš molio, medžio, pynė iš vytelių, konstravo robotukus iš Lego konstruktorių. Vaikai linksmai ir turiningai praleido laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-05-28

 


Dailės darbų paroda

 

VšĮ Rokiškio jaunimo centre balandžio 9 d. vyko dailės mokyklos mokinės Emilijos asmeninės darbų parodos atidarymas. Darbai bus eksponuojami visą balandžio mėnesį. Kviečiame į Rokiškio jaunimo centrą apžiūrėti parodą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-04-10


Padėkos

 

Už sėkmingą dalyvavimą Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioniniame ture Širvintose buvo įteiktos padėkos dailės mokyklos mokiniams Anetai, Rusnei, Domantui ir pynimo iš vytelių būrelio – Gretai.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-04-09


Dailės darbų paroda Laibgaliuose

 

2018 m. balandžio 6 d. Laibgalių kultūros centre vyko Silvijos S., dailės mokyklos 4 kl. mokinės, darbų parodos atidarymas. Tai – antroji darbų eksponavimo vieta. Dailės mokyklos mokytojas Arūnas A. trumpai papasakojo apie Silviją, jos kūrybą, o Kultūros centro administratorė Vanda C. jai įteikė padėką. Parodos metu džiugino muzikiniai intarpai.

Kviečiame aplankyti parodą Laibgalių kultūros centre. Paroda vyks visą balandžio mėnesį.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-04-09


Personalinė darbų paroda

 

VšĮ Rokiškio jaunimo centre vasario 28 d. pasveikinome dailės mokyklos 4 kl. mokinę Silviją Skvarnavičiūtę su pirmąja asmenine darbų paroda. Darbai bus eksponuojami visą kovo mėnesį. Kviečiame į Rokiškio jaunimo centrą apžiūrėti parodą.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-02-28


Mokinių paveikslų paroda Latvijos Cesio meno mokykloje

 

Latvijos Cesio meno mokykloje eksponuojama VšĮ Rokiškio jaunimo centro dailės mokyklos mokinių paveikslų paroda „Baltų šaknys“. Paroda skirta Latvijos nepriklausomybės 100-mečio atkūrimui.

              Nuoroda: http://cesumakslasskola.lv/2018/02/baltijas-valstu-bernu-makslas-skolu-izstade/

 

                                                                                                 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-02-21


Mokinių paveikslų paroda Utenos bibliotekoje

 

Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos galerijoje pristatoma jungtinė VšĮ Rokiškio jaunimo centro dailės mokyklos ir Kupiškio meno mokyklos mokinių kurtų paveikslų paroda. Bibliotekoje eksponuojama  VšĮ Rokiškio jaunimo centro „Baltų šaknys“ paroda. Parodą organizavo ir nuotraukas pateikė VšĮ Atvertos langinės.Paroda vyks iki 2018 vasario 3 d. 

Nuoroda: http://www.uvb.lt/lt/naujienos/1650-mokiniu-kurtu-paveikslu-paroda.

  

                                                                                Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-01-15

 


           

 

Dailės mokyklos mokiniai Danielius G. ir Gabija S. gavo padėkas už dalyvavimą nacionaliniame piešinių konkurse „Mes užaugome laisvi“. Konkursą organizavo Dailės mokytojų asociacija ir Lietuvos mokinių neformaliojo vaikų švietimo centras. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2018-01-08


 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-12-22


Graffiti dirbtuvės „Ačiū“

 

Paprastai gražiausias lietuviškas žodis „Ačiū“ tariamas šeimos nariams ar gavus kokią nors paslaugą. Tačiau kaip dažnai ir kokia forma mes dėkojame savo valstybei. Į šį klausimą projekto „Ačiū“ dalyviams atsakyti buvo kur kas sunkiau.

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos finansuotas projektas „Ačiū“ kvietė jaunuolius iš 14 Lietuvos miestų ir miestelių gana neįprasta forma pasakyti ačiū labiausiai įkvepiančioms Lietuvos asmenybėms. Projekto dalyviai išsirinko istorinę ar dabarties įkvepiančią asmenybę ir stengėsi suprasti, kokios buvo tos asmenybės vertybės, gebėjimai, požiūriai ir nuostatos. Kūrybinės sesijos metu jauni žmonės bandė suprasti ir pasitelkdami gatvės meną perteikti, kaip ta asmenybė atrodytų, elgtųsi, mąstytų, jei gyventų šiais laikais ir jei kartu su moksleiviais lankytų mokyklą ar jaunimo centrą.

Jauni žmonės mokėsi argumentuoti ir kiekvieną savo pasirinkimą turėjo pagrįsti. Pavyzdžiui kunigaikštis Vytautas „Žalgirio“ mūšį laimėtų vilkėdamas „Žalgirio“ krepšinio klubo marškinėlius. Rašytoja maištininkė „Žemaitė“  lankytų Druskininkų jaunimo centrą ir dienas leistų riedlenčių parke. J. Basanavičius būtų išmintingasis Gendolfas iš filmo „Žiedų valdovas“ ir pan.

Kūrybinių dirbtuvių metu jauni žmonės trafaretiniu graffiti stiliumi kūrė stilizuotus asmenybių portretus ir prikėlė juos šiems laikams taip pasakydami „Ačiū“ iškiliausioms Lietuvos asmenybėms.

Projektą vykdė VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija.

Projektą finansavo LR Švietimo ir mokslo ministerija.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-12-12

 

 

 


 

 

            „Profesiją renkuosi pats“ – tai renginys, skirtas jauniems žmonėms, kuriame turės galimybę patys  įsivardinti apie kokią ateities profesiją  svajoja, kokius veiksmus / žingsnius nusimato svajonės įgyvendinimui, pvz.: lankyti robotikos / chemijos būrelį, išmokti kalbėti prieš auditoriją, susirinkti daugiau informacijos apie norimą profesiją ir pan.

        Labai dažnai jaunam žmogui sunku aiškiai įvardinti ateities siekius ar susiplanuoti, kaip juos įgyvendinti. Labai svarbu, kad jaunas žmogus pats atsakytų į klausimą dėl savo būsimos profesijos pasirinkimo, garsiai užduotų rūpimus klausimus potencialiam darbdaviui ar susitartų dėl galimybės apsilankyti dominančioje darbo vietoje, atliktų praktiką, ir taip priimtų žiniomis grįstą sprendimą.

              Taigi, gruodžio 14 d. Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Rokiškio jaunimo informavimo centras organizuoja jaunuoliams skirtą renginį „Profesiją renkuosi pats“.

           Renginio metu Lietuvos darbo biržos atstovai pristatys Rokiškio darbo rinkos aktualijas, skirtas jaunam žmogui, suteiks informaciją svarbią įsidarbinimui, galimybes dirbti vasarą ir pan. Vietos darbdavių atstovai pasidalins informaciją apie savo darbo specifiką bei dalyvaus „Darbo pokalbio“ simuliacijoje, kuri padės jaunam žmogui tinkamai prisistatyti darbdaviui. Renginio metu dalyviai taip pat pildys savo asmeninių poreikių lentelę, kuri ateityje padės pasirinkti tinkamą veiklos sritį ar net profesiją.

 

Programa

 

15:00 Pradžia, dalyvių bei programos pristatymas

15:10 Asmeninių tikslų identifikavimas

15:30 Lietuvos darbo biržos pristatymas apie įsidarbinimo galimybes, darbą vasarą, tendencijas darbo rinkoje

16:00 Darbdavių atstovų prisistatymas/profesijos pristatymas

16:30 „Darbo pokalbio“ simuliacija

17:00 Aptarimas/pabaiga

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-12-04

 


Metodinė diena

 

2017 m. gruodžio 1 d. į Rokiškio jaunimo centrą atvyko Latvijos Plavino meno mokyklos mokytojai. Jaunimo centre buvo pristatytos Rokiškio jaunimo centro ir Plavino meno mokyklos 2017 metais įgyvendinamos naujos veiklos. Rokiškio krašto muziejuje aplankėme Rodos parodą „XX“, Prakartėlių ir kitas krašto muziejaus ekspozicijas. Dalyvavome edukacinėje programoje „Kalėdiniai meduoliai“, „Sūrio kelias“ ir susitikome su Kalėdų seneliu.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-12-04


Piešinių konkurso „TĖVYNĖS LABUI“ laureatų ir diplomantų apdovanojimai

 

2017 m. lapkričio 30 d. Vilniaus Rotušėjė vyko piešinių konkurso „TĖVYNĖS LABUI“ laureatų ir diplomantų apdovanojimų ceremonija. VšĮ Rokiškio jaunimo centro Dailės  mokyklos  mokinei Domilei Kirstukaitei (17 m.)  buvo įteiktas LK mokymų ir doktrinų valdybos įsteigtas prizas, Specialiųjų operacijų pajėgų vado prizas ir Gynybos paramos fondo valdybos narės Danguolės Bičkauskienės prizas. 

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-12-04

 

 


 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-11-06


 

 

 

          Sveikiname Dovydą Brekį tarptautinės vaikų ir jaunimo meno parodos „Kartu“ diplomantą. Konkursą organizavo Vaikų ir jaunimo meno centras Suomijoje. Konkursui dalyviai iš 66 šalių pateikė 6800  darbus.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-10-19

 


 

„ROKIŠKIS – JAUNA ŠIRDIS“

 

2017 m. rugsėjo 24 d. VšĮ Rokiškio jaunimo centras dalyvavo „Rokiškio – jauna širdis“ miesto 518-ojo gimtadienio renginyje „Kiškiai ridu ridinėjas“. VšĮ Rokiškio jaunimo centro darbuotojai pristatė įvairias veiklas. Vaikai galėjo pinti iš vytelių su mokytoja Regina Raišiene, lipdyti iš molio su mokytoju Arūnu Augučiu, tapyti ar nusifotografuoti. Tėveliai galėjo nusipirkti pintų gaminių.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui S. Čibinskaitė, 2017-09-25