į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  en 
Vaikų dienos centras „Kad būtume drauge“ » „Kad būtume drauge“ 2017 m

Edukacinė programa „Kalėdiniai meduoliai“

 

                   Gruodžio 15 d. Rokiškio krašto muziejuje Vaikų dienos centro lankytojai dekoravo kalėdinius meduoliukus. Vaikai vieną meduolį parsinešė į namus, o kitą paliko Rokiškio ekspozicijos meduolių mieste

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-12-18

 


Kalėdinis renginys Vilniuje

 

                    Gruodžio 8 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija organizavo šv. Kalėdų šventę dienos centrus lankantiems vaikams. Į Forum Cinemas „Vingis“ atvyko apie 530 vaikų iš visos Lietuvos. Renginio metu jie žiūrėjo 3D animacinį filmą „Bulius Ferdinandas“. Po filmo nykštukai vaikams įteikė Kalėdų senelio paliktas dovanėles, vaišino skanėstais. 

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-12-11

 


Diena Sodeliškių dvare

 

                  Spalio 30 d. Vaikų dienos centro vaikai lankėsi Sodeliškių dvare, Biržų rajone. Edukacinės programos metu dalyviai susipažino su duonos istorija, minkė, formavo, šovė į krosnį duonos kepaliukus. Dvare vaikai apžiūrėjo senosios technikos ekspoziciją ir grožėjosi elniais.

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-11-03

 


Edukacinė programa ,,Lėlė – raktas į vaiko širdį“

 

                         Spalio 27 d. Rokiškio J. Keliuočio bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus darbuotojos papasakojo apie lėles, lėlių teatrą. Vaikai pasigamino pirštuką-pelėdžiuką ir kūrė lėlių teatrą. 

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-10-30

 


Helovyno  turnyrai

 

                 Spalio 24 d. Vaikų dienos centro lankytojai Helovyno proga išsipiešė veidus, žaidė įvairius žaidimus ir dalyvavo stalo teniso ir poll'o turnyruose. 

                                                                                                                                                                      Metodininkė Gitana Kubilienė, 2017-10-25

 


Geri darbai prieš Lapkričio 1- ąją

 

                    Spalio 17 d., prieš Visų šventųjų dieną, vaikai tvarkė apleistus, senus kapelius ir uždegė žvakutes Rokiškio senosiose kapinėse. 

                                                                                                                                                                                                    Metodininkė  G. Kubilienė, 2017-10-17

 


Edukacinė programa „Slaptoji Lietuviška mokykla“

 

                    Rugsėjo pradžioje vaikams labai sunku vėl sėstis į mokyklinį suolą. Rokiškio krašto muziejaus darbuotojų dėka buvome pasodinti į laiko mašiną, kuri grąžino į praeitį. Vaikai buvo pasodinti į slaptos lietuviškos mokyklos suolus. Jie išbandė senąjį raštą su plunksna, susipažino su senąja knyga bei rašymo gudrybėmis, turėjo galimybę pavartyti senuosius vadovėlius, pažaisti mūsų protėvių žaidimus. 

 

Metodininkė Gitana Kubilienė, 2017-09-07

 


Vasaros stovykla Šventojoje

         

                  Rugpjūčio 21–24 dienomis vaikai poilsiavo prie Baltijos jūros, Šventojoje. Jie mokėsi vieni su kitais gyventi drauge, bendrauti, dirbti komandose, labiau pažinti save ir kitus. Socialinė pedagogė Jurgita Adomavičienė pravedė socialinių įgūdžių užsiėmimus, kurių metu buvo tobulinami higienos, tvarkos įgūdžiai. Stovyklos metu poilsiautojai aplankė Palangos gintaro muziejų, susipažino su lietuviško aukso savybėmis bei jo istorija. Vakarais vaikai ėjo pasivaikščioti po Šventosios miestelį, kepė ant laužo zefyriukus. Tai buvo tikri atokvėpiai po energingų dienų prie jūros!

 

Metodininkė G. Kubilienė, 2017-08-28

 


Diena gamtoje

 

                  Diena praleista gamtoje džiugiai nuteikė vaikus. Jie aplankė gulbes, danielius, stebėjo augalus, žaidė žaidimus. Vaikai gamtai atsilygino rinkdami šiukšles. 

 

Metodininkė Gitana Kubilienė, 2017-05-30 

 


Vaikų stovykla „Pažinimo vasara“ I pamaina

                         

                 Sportas, sveika gyvensena ir žvilgsnis į Žiobiškio gyvenvietę, Molėtų etnokosmologijos muziejų – tokia įdomi ir įvairialypė vasaros stovykla buvo surengta birželio 1 8 -23 dienomis jauniesiems rokiškėnams. Stovykla startavo Žiobiškio turistinėje bazėje. Stovyklautojams ji – ne tik puiki proga pailsėti gamtos prieglobstyje, bet ir galimybė daug ko išmokti. Su vaikais bendravo metodininkė Gitana Kubilienė, socialinė pedagogė Jurgita Adomavičienė, socialinė darbuotoja Konstancija Kviliūnaitė.  

             Visuomenės sveikatos biuro atstovės vaikams pravedė viktoriną ir akivaizdžiai parodė, kaip jaučiasi nuo alkoholio apsvaigęs asmuo. Užsidėję specialius akinius, vaikai bandė įvykdyti sveikatos specialisčių užduotis. Jausmas dėvint tuos akinius – nepamirštamas. Specialistės parodė kaip teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Pasinaudodami specialia liemene, vaikai bandė gelbėti gyvybę užspringusiam žmogui.

                   Aktyvus poilsis neįsivaizduojamas be sporto. Į stovyklos „Olimpo dieną“ atvyko sporto klubo „Entuziastai“ nariai. Jie kartu su vaikais išbandė įvairias rungtis. Jose reikėjo ne tik vikrumo, bet ir ištvermės, sumanumo, atkaklumo. Stovyklautojų kūrybiškumas atsiskleidė kuriant savo komandų pavadinimus, jų šūkius.

             Stovykla buvo puikus laikas išmokti ko nors naujo: žaisti orientacinius žaidimus, statyti spektaklius, sukurti  mados šou. O kur dar diskotekos, smagios šokių pamokos bei sukurtas specialus šios stovyklos šokis. Meninius talentus atskleidė ir tapybos ant šilko pamokos, modelino lipdymo pamokėlės ir kitos smagios veiklos. Tačiau stovykla skirta ne tik pažinti save, savo talentus, bet ir pagilinti žinias, aplankyti įdomias vietas. Pati įdomiausia staigmena – išvyka į Molėtų etnokosmologijos muziejų. Kas galėtų pagalvoti, kad žvaigždėtas vasaros dangus turi tiek paslapčių. Taigi, ši stovykla jauniesiems rokiškėnams suteikė įvairiapusiškų žinių ir įspūdžių.

          Vaikų poilsį iš dalies finansavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Rokiškio rajono savivaldybė, sporto klubas "Entuziastai" bei tėvai. 

 

   

_________________________________________________________________________________________________

 

Išvyka į Juodupės seniūniją

 

                    Birželio 13 dieną vaikai keliavo susipažinti su kulinarinio paveldo tradicijomis į Juodupėje veikiančią Laimutės Sadauskienės kepyklėlę. Pažintinės ekskursijos metu vaikai edukacinės programos  „Šakočių ir baravykų namai“ metususipažino su šakočio istorija, jo kepimo būdais, patys pamatė kokiu būdu atsiranda saldumynų karalius.  Vaikai patys suformavo ir  pagamino grybukus, papuošė juos. Po edukacinės programos aplankė Juodupės miestelio žymias vietas.

_________________________________________________________________________________________________

 

Edukacinė programa "Pažink žirgus"

 

                             Gegužės 24 d. vaikai lankėsi Lauritos Laškovaitės žirgyne. Savininkė papasakojo apie žirgus, jų istoriją, pagrindines veisles, paaiškino elgesio su žirgais taisykles, jų laikymosi svarbą. Vaikai stebėjo kaip balnojamas konkūrų varžybų žirgas, turėjo galimybę pajodinėti poniuku rondžiu. Vaikams leido pašerti arklius savo atsivežtomis gėrybėmis, paglostyti,  pašukuoti juos.  Ši patirtis ramina, mažina įtampą, baimes, teikia saugumą, pasitikėjimą, didina savivertę.

 

_____________________________________________________________________________________________________


Tėvų susirinkimas
 

                        Balandžio 6 d. vyko tėvų susirinkimas, kurio metu socialinė pedagogė Saulė Raugienė pristatė  šių metų planus, aptarė 2016 m. vaikų dienos centro veiklą, įteikė padėkas aktyviausiems. 

 

 


 

                     

_____________________________________________________________________________________________________

Kūrybinės dirbtuvės
 

                      Balandžio 26 d. kūrybinių dirbtuvių metu vaikai mokėsi dekupažo subtilybių ir pagamino dovanas mamytėms. 

 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai

 

                      Balandžio 13 - 14 dienomis Žiobiškio turistinėje bazėje vyko socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai ''Išmokime pažinti, suprasti ir užjausti kitą", "Svarbiausi dalykai mano gyvenime".  Vaikai mokėsi tinkamai reikšti savo jausmus, emocijas, dirbti komandoje, atliko kūrybines užduotis grupėse, rungtyniavo estafetėse. 

_____________________________________________________________________________________________________
 

Rūšiuok, tvarkyk, panaudok
 

                 Vasario 24d. buvo suorganizuota prevencinis užsiėmimas"Rūšiuok, tvarkyk, panaudok" apie atliekas, jų rūšiavimą ir antrinį panaudojimą. Užsiėmimą vedė  AB  „Rokiškio komunalininkas“ už antrinių žaliavų surinkimą ir plėtojimą atsakingas meistras Sigitas Seibutis. Vaikams jis parodė filmuką apie šiukšlių daromą žalą aplinkai ir apie tai kaip paruošiamos antrinės žaliavos perdirbimui. Po filmuko peržiūros aplankė talpyklas, kur surūšiuotos atliekos sandėliuojamos iki kol išvežamos perdirbimui. 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Viktorina „Trumpoji, ilgoji ir nosinė“

 

                        Vasario 21 d. vaikai varžėsi viktorinoje „Trumpoji, ilgoji ar nosinė“ , skirtą Tarptautinės gimtosios kalbos dienai paminėti. Sveikiname nugalėtojus: III vieta - Viltė Eidukaitė, II vieta - Danielius Gudeika, I vieta - Titas Peldžius.

_____________________________________________________________________________________________________

Socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimas

 

                    Vasario 7-ąją vaikai su savanorės Lauros Grunevos pagalba kepė vafliukus, apipylė juos šokoladu ir papuošė kokoso riešutų drožlėmis. Vaišinosi visi, maži ir dideli vaikai! 

_____________________________________________________________________________________________________

 

Vaikų dienos centro "Kad būtume drauge"  projekto finansavimas pratęstas 2017 metams

 

                   Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija pratęsė vaikų dienos centro "Kad būtume drauge" finansavimą 2017 metams. Projekto veikloms įgyvendinti skirta 14500 Eur.