į pradžią turinys susisiekite  
Vasara » Veiklos

 

„Pažinimo vasara“ Žiobiškyje

 

2019 m. liepos 14–20 d. į stovyklą, kurioje įgyvendinama vaikų vasaros edukacinė programa „Pažinimo vasara“, Žiobiškio turistinėje bazėje susirinko dalyviai iš Rokiškio, Kupiškio, Utenos ir Vilniaus rajonų. Sulaukėme stovyklautojų ir iš Švedijos. Programos dalyvių laukė 7 dienos nuotaikingos, įdomios, kūrybiškos veiklos, varžybų, susitikimų bei žygių. Kiekviena diena atneša naujus užsiėmimus ir veiklas.

Pirmąją dieną vaikai susipažino su turistine baze, grupių vadovais, programa, kambario draugais. Stovyklautojai žaidė įvairius susipažinimo ir pasitikėjimo žaidimus.

Antrą dieną stovyklautojai atliko įvairias komandos formavimo užduotis, skatinančias greitą mąstymą ir sprendimų priėmimą. Vakare vyko krikštynos, kurių metu atlikdami linksmas užduotis stovyklautojai tapo tikrais stovyklos nariais.

Trečią dieną į stovyklą atvyko edukacinių užsiėmimų mokytojai. Vaikai darė atvirutes naudodami kvilingo techniką, išbandė ebru meną, tapė Žiobiškio bažnyčią, dirbo su gelio plokšte, išmoko naujų šokio judesių. Vakare vyko Eko madų šou.

Ketvirtą dieną į stovyklą atvyko Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Rokiškio r. atstovai, kurie kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas, atsakinėjo į vaikams kylančius klausimus. Ši diena buvo skirta tolerancijai ir pilietiškumui. Vaikai vaidino situacijas, susijusias su jų kasdienybe, pateikė sprendimo būdus, gaminosi draugystės apyrankes.  Buvo organizuotas žygis į Vilkų kaimą ir ekologinė akcija „Padėk gamtai“. Jos metu vaikai sužinojo apie išnykusį Vilkų kaimą, šioje teritorijoje gyvenusius partizanus.

Penktą dieną į stovyklą atvyko Rokiškio rajono vietos veiklos grupės atstovai, kurie vaikams pravedė viktoriną apie Rokiškio kraštą, jo žymius žmones, aktyviausiems įteikė dovanėles. Vėliau vaikai ieškojo lobio, teritorijos vietose, pažymėtose vėliavėlėmis, atliko užduotis. Kadangi buvo skirta sportui tai vaikai žaidė įvairius sportinius žaidimus, vyko varžybos. Vakare vyko intelektinis žaidimas „Aš žinau“.

Šešta diena skirta sveikatai. Į stovyklą atvyko Visuomenės sveikatos biuro specialistė. Vaikams ji pravedė praktinius užsiėmimus, kalbėjo apie sveiką gyvenseną. Vėliau stovyklautojai ėjo į žiobiškėnų danielių ūkį. Vakare vyko diskoteka.

Septintą dieną vaikai ruošė improvizuotus pasirodymus apie kiekvieną stovyklos dieną. Paruoštus pasirodymus vaikai parodė per atsisveikinimo renginį artimiesiems, vaikams buvo įteikti pažymėjimai.

Kiekvieną vakarą vyko dienos aptarimas ir diskusijos. Vaikai daug bendravo neformalioje aplinkoje, dirbo grupėse, mokėsi iš vyresnių ir bendraamžių. Grupių vadovės Inga, Ieva, Edita bendravo su vaikais, padėjo spręsti iškylančias problemas. Įdomius užsiėmimus organizavo programos vadovė Sandra ir savanoriai Aurelija, Žilvinas.

 

Projektų koordinatorė S. Čibinskaitė, 2019-07-23

 


Dienos stovykla Jaunimo centre

 

Birželio 10–14 d. Rokiškio jaunimo centre vyko dienos stovykla. Kiekvieną dieną vaikai buvo užimti vis kita menine-kūrybine veikla. Pirma diena buvo skirta Rokiškio miestui. Vaikai aplankė svarbias Rokiškio erdves, dar kartą prisiminė lankomų objektų istoriją, vėliau savo įspūdžius perteikė savo piešiniuose „Rokiškio miestas vaiko akimis“. Antrą dieną vaikai susipažino su senuoju liaudies amatu – pynimu iš vytelių bei pasigamino nesudėtingą gaminį. Trečią dieną vyko fotosesija „Gyvieji paveikslai“. Vaikai įsikūnijo į žymių dailininkų paveikslų personažus, buvo fotografuojami ir įteiktos jų nuotraukos. Ketvirtą dieną vaikai konstravo įvairius objektus, kuriuos kūrybingai pristatė. Penktą dieną vaikai susipažino su žemės menu, kūrė iš gamtinių medžiagų meninius objektus. Be kūrybinių-meninių veiklų vaikai įsitraukė į lobio ieškojimą, įvairius žaidimus. Visas dienas vaikai buvo kūrybiški, išreiškė save per įvairias menines sritis, mokėsi dirbti komandomis. Vaikai linksmai ir turiningai praleido laiką.

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui  S. Čibinskaitė, 2019-06-18